Amišský "borec" Eli Weaver nenáviděl svou manželku tak, že ji nechal zabít svou milenkou. Našlo ji jejich dítě

Amišský "borec" Eli Weaver nenáviděl svou manželku tak, že ji nechal zabít svou milenkou. Našlo ji jejich dítě
Zdroj: Pixabay

Barbaře a Elimu Weaverovým na první pohled nic nescházelo. Deset let žili spokojeným životem v malebné amišské komunitě v Apple Creek v Ohiu. Dne 2. června roku 2009 byla ale Barbara nalezena ve svém domě zastřelená. A vše ukazovalo na jejího manžela. Co se stalo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák13. 10. 2023 11:00

Weaverovi vyznávali tradiční směr amišství, což v praxi znamenalo, že se obešli bez mobilů, internetu a vlastních fotek. K dopravě používali pouze kočáry tažené koňmi. Vyšetřovatelé však později zjistili, že Eli žije tak trochu dvojím životem. Nejenže měl mobilní telefon, ale také poměr s několika ženami, které našel v chatovací místnosti, kde vystupoval pod přezdívkou "amišský borec".

Problémové manželství Barbary a Eliho

Barbara a Eli měli zřejmě dobré manželství, alespoň tedy ze začátku. Sousedé o Barbaře hovořili jako o přátelském a společenském člověku, který byl milý a uvolněný. Ani Elimu nescházelo charisma. V dobrém na něho vzpomíná i žena jménem Mary Eicher, jenž dělala Amišům taxikářku a vozila je na místa, kde se nemohli dopravit koňským povozem.

Postupem času ale Elimu Barbara zřejmě zevšedněla. Začal si totiž aférky hned s několika ženami. Kvůli tomu začal před svou ženu zadržovat také peníze. Tajný život přece jenom něco stojí. Fannie Troyer, Barbařina sestra, vypověděla, že jí odmítal přispět i na děti a nákup potravin. Přitom měl sám financí více než dost. Provozoval úspěšný obchod se zbraněmi.

Mělo dojít také na fyzické týrání, jehož svědky měly být jejich děti. Barbara ale nic neohlásila. Poradila se totiž předtím s jedním amišským starším, který jí stroze odpověděl, že by se měla spíše zamyslet nad sebou, neboť ona musela provést něco, kvůli čemu se k ní její manžel takto chová. Eli nakonec svou rodinu dvakrát opustil, aby žil jako "Američan". Jenomže život tam venku, mimo osadu, nebyl zdaleka tak lehký, jak si představoval. Vždy se tak s prosíkem vrátil zpět. Barbara mu vždy odpustila, i když věděla, že ji do morku kostí nenávidí.

Vražda Barbary Weaver

Mezi Eliho milenky patřila také Barbara Raber, jenž rovněž pracovala jako amišská taxikářka. Scházet se začali v roce 2003. Než se Eli odhodlal k vraždě, navštěvoval své známé a ptal se jich, zda by to někdo neudělal za něho. Nikdo ho nebral vážně. Přece to musel myslet jako žert. Raber mu to ale uvěřila, a dokonce se s ním spolčila.

Vraždu naplánovali na podzim roku 2008. Raber zatím hledala na internetu "nejlepší" způsob, jak někoho sprovodit ze světa. V úvahu připadal jed nebo exploze domu. Nakonec se ale shodli na použití zbraně. Proč Eli Barbaru jednoduše neopustil? Proč jí chtěl za každou cenu vzít život? V komunitě Amišů totiž platí pravidlo, že pokud muž opustí ženu, nikdo se s ním nebaví. Pokud jeho partnerka zemře, poplácávají ho přátelsky po zádech.

K vraždě nakonec došlo až o rok později. Ráno, 2. června 2009 našlo jedno z Weaverových dětí mrtvolu matky, ležící v zakrvácené posteli. Vyšetřovatelé zjistili, že byla usmrcena brokovnicí. V době, kdy byla Barbara nalezena, Eli zrovna s přáteli rybařil. Sousedé ale ukázali prstem na jeho milenku Raber, ta žádné alibi neměla. K činu se přiznala. Prý ale ze zbraně vystřelila omylem, neboť chtěla pouze Eliho ženu vystrašit. O pár dní později se přiznal i Eli, jakožto spolupachatel. Jelikož se ale rozhodl svědčit proti Raber, byl obviněn jen ze spiknutí.

Spiklenci čelí spravedlnosti

Soud začal v září 2009. Eli vypověděl, že se se svou milenkou na všem domluvili. Věděla, že odjede na ryby a nechá odemčené dveře do sklepa. Raber následně svou výpověď odvolala. Nikdy v jejich domě nebyla. Do karet jí hral fakt, že se nenašla vražedná zbraň ani její otisky.

Přesto soudce uvěřil Weaverovi. Raber ale přijala dohodu o vině a trestu (nabízí se, když nejsou dostatečně průkazné důkazy). Dostala patnáct let natvrdo. Sednout si šel i Eli, na svobodu se ale může dostat příští rok. Jeho milenka až v roce 2032.

Zdroje informací:
Allthatsinteresting.com: The Crimes Of Eli Weaver, The Self-Described Amish Stud Who Planned His Wife's Murder With Mistress
The-sun.com: Who Is Eli Weaver and where is he now?

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články