Baba Vanga a její proroctví na rok 2024: Najde se lék na rakovinu a dojde ke změnám na oběžné dráze Země

Baba Vanga a její proroctví na rok 2024: Najde se lék na rakovinu a dojde ke změnám na oběžné dráze Země
Zdroj: Wikimedia Commons/Пакко, CC BY-SA 3.0

Baba Vanga, často popisována jako Nostradamus moderní doby, byla bulharská mystička, jejíž prorocké schopnosti ji proslavily po celém světě. Pro radu si k ní chodil třeba car Boris III. anebo Leonid Brežněv. Jaké hrůzy tak máme čekat příští rok?

Kamil Šivák
Kamil Šivák26. 09. 2023 16:00

Ať už jí věříte nebo ne, mystička Baba Vanga údajně než v roce 1996 zemřela předpověděla události až do roku 5024. Od dětství slepé Babě Vanze se splnila kupříkladu předpověď potopení ponorky Kursk i teroristický útok z 11. září 2001. Letos jí vyšla proroctví, že budeme svědky sluneční aktivity, která bude mít vážné důsledky pro Zemi. Minulý měsíc NASA detekovala masivní sluneční skvrnu, která by mohla způsobit sluneční erupce. To by mohlo poškodit energetické sítě a další infrastrukturu, což by mělo pro nás hrozné následky.

A co tedy předpověděla na rok 2024?

Změna oběžné dráhy

Sluneční erupce nejsou jedinými astronomickými jevy v předpovědích Baby Vangy. Prý se má také změnit samotná oběžná dráha Země. Dráhy těles ve sluneční soustavě jsou určeny gravitačními silami a jsou vždy náchylné ke změnám. Ty však probíhají pozvolným způsobem a za dlouhá časová období. Pokud by mělo k tomu dojít příští rok, počítejme s narušením klimatu, prudkým nárůstem radiace a všeobecným chaosem.

Biologické zbraně

Snad nejvíce znepokojující částí proroctví je ta, která se týká testování biologických zbraní a jejích následné použití v terénu. Má se toho ujmout "velká" země. Měla na mysli Ameriku, nebo Rusko?

"Umělí" lidé

Hodně diskutovaná předpověď Baby Vangy se týká lidských bytostí, které se narodily a vyrostly v laboratořích. Co tím chtěla říct? Mohou být lidé v budoucnu "vyladěni" na genetické úrovni dle přání svých rodičů? Jen velmi stěží si lze představit, že by k něčemu takovému mělo dojít již v roce 2024.

Stejně hrozivě také působí její varování před umělou inteligencí, která by ovlivnila každého jedince na naší planetě. Snad nás, stejně jako v Simpsonových, v budoucnu nezotročí iPody..

.Úžasné lékařské objevy

Alespoň tato oblast působí optimističtěji. Lidstvo by mělo být konečně schopno umět léčit rakovinu. Splní se tato předpověď? Jelikož byla Vanga schopna šest let dopředu určit datum své smrti (a nespletla se), dává nám to naději, že rok 2024 bude alespoň na poli léčby zhoubných nádorů zlomový.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Baba Vanga
History.co.uk: Baba Vanga's Predictions For 2024

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články