Carlina White: Unesli ji jako miminko z nemocnice, až po dlouhých 23 letech vypátrala svou skutečnou rodinu

Ukradené miminko Carlina White: Svou biologickou rodinu poznala až po 23 letech, přesto na svou únoskyni nezanevřela
Zdroj: Pixabay

Rodiče Joy White a Carl Tyson byli 4. srpna 1987 nuceni přivézt svou novorozenou dcerku Carlinu kvůli vysoké horečce do nemocnice. Ani jeden z nich ale netušil, že ji znovu uvidí až po neuvěřitelných třiadvaceti letech.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 28. 02. 2024 11:00

Ten den totiž Carlinu unesla z nemocnice žena přestrojená za zdravotní sestru. Další dvě desetiletí se o ni starala jako o vlastní dítě a nikdo nic netušil. Carlině se však v období dospívání začalo zdát, že s její matkou není něco v pořádku. A tak začala své vlastní soukromé vyšetřování.

Únos Carliny White

Carlina Renae White se narodila v newyorské čtvrti Harlem 15. července 1987. Po pouhých devatenácti dnech ji začala sužovat nepříjemná horečka. Rodiče tak na nic nečekali a ihned se vydali s důvěrou do místní nemocnice. Tam jim lékaři sdělili, že dostala infekci z plodové vody, kterou spolykala během porodu. Okamžitě jí tak nasadili antibiotika. Pak už nezbývalo nic jiného, než čekat.

Mezi půl třetí a čtvrtou hodinou ranní někdo malé Carlině vytáhl nitrožilní infuzi a unesl ji z nemocnice. Přestože měla budova sledovací zařízení, onu noc, jako naschvál, nefungovalo. Chyběli i očití svědci. Jen otec unesené holčičky, Carl Tyson, si poté vzpomněl, že je po příchodu jakási žena ve zdravotnické uniformě nasměrovala správným směrem. Podruhé ji zahlédl, když hledal telefon, aby o aktuálním stavu Carliny informoval prarodiče.

Zdravotní sestry holčičku kontrolovaly v nemocničním pokoji každých pět minut, ale i tak se únoskyni podařilo uspět. Člen ochranky potvrdil, že v inkriminovanou dobu viděl odcházet ženu, odpovídající popisu, žádné dítě ale s sebou neměla. Neschovala ho tak náhodou pod plášť?

Carlina objevuje pravdu o své minulosti

Záhadnou sestrou z nemocnice byla Annugetta "Ann" Pettway z Bridgeportu v Connecticutu. Jako mladá se dostala několikrát do křížku se zákonem na základě obvinění z krádeže a padělání. O něco později spadla do závislosti na drogách. V roce 1987 sdělila svým přátelům, že je těhotná. Poté na chvíli opustila město. Když se pak vrátila s dítětem, tvrdila, že porodila jinde. Lidé jí to věřili a mysleli si, že je otcem její přítel Robert Nance.

Carlina tak vyrostla v přesvědčení, že se jmenuje Nejdra Nance. Později ji napadlo, jestli je Pettway její skutečnou matkou. Kůži měla totiž mnohem světlejší. Neviděla také žádnou fyzickou podobnost.

Věci se daly do pohybu, když v roce 2005 sama otěhotněla. K zajištění lékařské pomoci bylo nutné doložit originál rodného listu. Požádala tak o něj svou matku. Dala jí ho až po několikadenním naléhání. Úředníci ji však šokovali tím, že dokument prohlásili za jasný padělek. Pettway tak nezbylo nic jiného, než se Carlině přiznat, že není její biologická matka. Tvrdila však, že pravá matka ji opustila hned po narození.

Carlině toto vágní vysvětlení ale nestačilo. Začala tak na internetu hledat stopy po své vlastní identitě. Nejprve se zajímala o únosy dětí v jejím okolí, pak navštívila web NCMEC (národní centrum po pohřešované děti), kde našla fotku holčičky, která jakoby vypadla z oka její dceři. Dokonce měla stejné mateřské znaménko. Pak už jen stačilo kontaktovat zaměstnance centra, kteří dali vědět jejím pravým rodičům.

Emocionální setkání s rodinou po 23 letech

Rodiče Carliny byli o nalezení jejich dcery informování emailem před Vánocemi roku 2011. Po potvrzujícím testu DNA jim již nic nebránilo v setkání. Během následujících týdnů byli v neustálém kontaktu. S maminkou si padly ihned do náruče. Otec však na ni, bohužel, působil jako cizí člověk. Setkání s početnou rodinou také proběhlo dobře, Carlina začala ale myslet na svou "druhou matku", která byla pro obvinění z jejího únosu na útěku před FBI.

Začalo ji mrzet, že se k ní zachovala nehezky, když ji náhle opustila, neboť i přes dané skutečnosti se o ni velmi dobře starala. Navíc jí vadil mediální humbuk, který okolo celé kauzy vznikl. I když si změnila své příjmení na původní White, na únoskyni ale nezanevřela. Měla ji stále ráda. Svým způsobem ji pochopila, že si  ji přisvojila ze zoufalství, protože nebyla schopna se vypořádat s prázdnotou, která ji sužovala po několika potratech.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Kidnapping of Carlina White
Allthatsinteresting.com: Carlina White Was Abducted As A Baby - Then Solved Her Own Kidnapping 23 Years Later

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články