Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Těžký život moderátorky Pošty pro tebe. Ester Janečkovou pronásledovala smrt nejbližších i bolestivá zranění

Těžký život moderátorky Pošty pro tebe. Ester Janečkovou pronásledovala smrt nejbližších i bolestivá zranění
Zdroj: Česká televize
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V pořadu České televize Pošta pro tebe pomáhá lidem najít štěstí. Sama přitom patří k těm, se kterými si život nepěkně pohrál. Přišla o nenarozené dítě, musela se vypořádat s nečekanou sebevraždou synovce. A aby toho nebylo málo, loni se zotavovala z bolestivé zlomeniny ramene. Statečná žena Ester Janečková.

Kamil Šivák 2. února 2020

Pošta pro tebe je pořad České televize plný nečekaných setkání, nalezených ztracených lásek a splněných přání. Vysílá se od roku 2005 a za dobu své existence pomohl již nespočtu lidí. A protože jde o reality show, nebyli diváci ochuzeni o setkání plná slz, vášní, ale i nadávek a zloby. Pořad se s přestávkami neustále vrací na televizní obrazovky a nyní jej můžeme sledovat každou neděli o půl šesté večer na ČT1.

Tragická ztráta dítěte

Měl to být dárek k Vánocům, nakonec se ale vše změnilo. Moderátorka Ester Janečková (nar. 15. prosince 1972) oznámila před koncem roku 2012 nový přírůstek do rodiny. V té době byla již v šestém měsíci těhotenství. Věděla dokonce i pohlaví miminka, nechtěla jej ale dopředu prozradit. Bohužel se dlouho neradovala.

„Během Štědrého dne jsem začala mít takový divný pocit, že něco není v pořádku,“ uvedla tehdy v deníku Blesk. „Přestože bylo dítě během těhotenství naprosto v pořádku, na Silvestra mu přestalo bít srdce,“ svěřila se dále Ester.

Dnes je smířená s tím, že si malé děti užije už jen jako babička. Nakonec svou rodinu ale přece jen rozšířila. S manželem adoptovali na dálku dívku z Keni.

Těžké začátky Terezy Brodské. Nezabírej místo talentovaným, řekla jí máma Brejchová
Mohlo by Vás zajímat:

Těžké začátky Terezy Brodské. Nezabírej místo talentovaným, řekla jí máma Brejchová

Sebevražda synovce

Další tragédie v životě Janečkové na sebe nenechala dlouho čekat. O pár let později spáchal její synovec sebevraždu na protest proti homofobní společnosti. Bylo mu pouhých čtrnáct let. Ke své orientaci se přiznal až v dopise na rozloučenou. V něm se zpovídal z toho, že nedokáže unést fakt, že jej jeho okolí nedokáže přijmout.

„Nakonec jsme se rozhodli, že mu jeho hrob vyzdobíme duhovými barvami, jelikož právě ony jsou symbolem osob s homosexuální orientací,“ vysvětlila Ester, která se navíc zapojila do projektu S barvou ven, jenž pomáhá mladým lidem vyrovnat se s jejich sexuální orientací. Pravidelně se také účastní pochodu Prague Pride.

Blažena, Miluna a Evík. Jak dnes žijí herečky z Troškovy trilogie Slunce, seno…
Mohlo by Vás zajímat:

Blažena, Miluna a Evík. Jak dnes žijí herečky z Troškovy trilogie Slunce, seno…

Bolestivé zranění

Do třetice všeho zlého? Loňský výlet do Krkonoš si bude Ester jistě dlouho pamatovat. Potřebovala se dostat na večírek, a tak poprosila kamarádku, zda by ji tam nehodila skútrem. Dotyčná jí však zapomněla říct, že ho neumí řídit. Jízda skončila zlomeným ramenem. Vážnost zranění rozpoznal až manžel Janečkové. Přivolaný doktor z hor konstatoval, že o nic nejde. „Jsem ráda, že mi dali ortézu. V té zlomenina až tak nebolí,“ prozradila Ester.

I tak si ale vytrpěla dost. Hned další týden moderovala v přímém přenosu pořad Sama doma a bylo vidět, že opravdu trpí. Několikrát se přeřekla a popletla jména. „Nemůžu s rukou pořádně hýbat a taky se ani moc nenajím,“ postěžovala si sympatická moderátorka.

OSUD ESTER JANEČKOVÉ A ZAJÍMAVOSTI Z POŠTY PRO TEBE NAJDETE V GALERII:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články