Planety a horoskop: Jak vaše znamení ovlivňují Mars, Venuše, Merkur a další vesmírná tělesa

Planety a horoskop: Jak vaše znamení ovlivňují Mars, Venuše, Merkur a další vesmírná tělesa
Zdroj: Freepik

Astrologie pracuje v horoskopech se symbolickými významy planet. Vůdčí planetu má každé znamení zvěrokruhu. Tato planeta symbolizuje potřeby a podněty člověka, jeho vnímání sebe samého a svého okolí, jeho motivy a přání.

Jana Jánská
Jana Jánská03. 07. 2023 06:00

Mars a znamení zvěrokruhu

Beran (21. 3. - 20. 4.): Mars vládne Beranovi. Podstatné znaky této planety tvoří útočnost, nespoutaná vůle a surová moc. U muže je symbolickým obrazem nevázané sexuality, funguje však i jako symbol očistného ohně a plodnosti. Mars obdarovává tělesnou zdatností a výkonností. Na druhou stranu je prudký, neústupný a násilnický. V horoskopu znázorňuje fyzickou sílu, mužnost, boj, agresivitu, násilí.

Venuše a znamení zvěrokruhu

Býk (21. 4. - 21. 5.): Venuše je planetou lásky a krásy, proto padne jako ulitá Býkům. Jelikož je žena pod silnějším vlivem lásky než muž, stává se pro ženu symbolem krásy. Nejdůležitější poloha je smyslný cit, vyrovnanost a harmonie a někdy i přirozená smyslnost. U mužů značí silnou vůli k přizpůsobení se, která je spojená s přirozeným taktem a radostí ze života. V horoskopu znázorňuje krásu, lásku, umění, módu, smyslnost, ale i vulgaritu, nepořádnost a rozchody.

Váhy (23. 9. – 23. 10.): Venuše je také planetou lidí ve znamení Vah, probouzí touhu na všech frontách. Člověk s převládající Venuší žije v rytmu svých citů a pocitů. V jeho životě převažuje citovost. Často je přitahován všemi formami umění, má rád krásu a pohodlí. Váhy mají sklony k sexualitě, ale dokážou být i lenivé a chtějí se oddávat svým koníčkům, přestože touží po harmonii a pořádku.

Merkur a znamení zvěrokruhu

Blíženci (22. 5. – 21. 6.): Merkur je planetou Blíženců. Je to planeta dvojitá, která v sobě spojuje ženský a mužský princip. K mužskému pozitivnímu znaku Merkura patří intelekt. Ženský prvek Merkura je spíše chladný než vroucný, tzv. vypočítavá láska. Merkur je planetou komunikace, je ochráncem politiků, herců, spisovatelů, novinářů, ale také zlodějů. Znázorňuje i důvtip, obratnost, zručnost, mazanost, psychický stav Blíženců a jejich inteligenci.

Panna (23. 8. – 22. 9.): Merkur náleží rovněž ke znamení Panny. Lidé v tomto zemském znamení zvěrokruhu jsou zvídaví, otevření a vybírají si to, co jim vyhovuje. Jdou si prostě tvrdě za svým cílem a mohou být mazaní. V Panně je Merkur povýšený, a proto je v tomto znamení jeho vliv nejsilnější.

Měsíc a znamení zvěrokruhu

Rak (22. 6. - 22. 7.): Měsíc je symbolem ženskosti, je tak protikladem Slunce (symbolu mužskosti). Měsíc vládne plodnosti. Lidé ovládaní Měsícem bývají přítulní a empatičtí. Naplnění života hledají v lásce a partnerském vztahu. U osob s negativně aspektovaným Měsícem se projevují sklony k slabé vůli a přehnané citlivosti. Měsíc znázorňuje v horoskopu matku, mateřský princip a lásku.

Slunce a znamení zvěrokruhu

Lev (23. 7. – 22. 8.): Slunce umístěné ve znamení Lva zaručuje přátelství vlivných osob a jejich podporu v úsilí o dosažení životního úspěchu. Pokud je Slunce poškozené a ve slabém postavení, projevují se u takové osoby opačné vlastnosti. Je namyšlená, hluchá, potrpí si na lichotky, je panovačná, ale bez ochoty se otevřeně postavit opozici. V horoskopu značí mužský element. Nejčastěji otce, vlastní ego, talent, ctižádost a samolibosti.

Pluto a znamení zvěrokruhu

Štír (24. 10. – 22. 11.): Pluto má mnoho společného se smrtí a znovuzrozením. Svými magnetickými silami řídí lidi - hlavně špatné lidi. Co se týká konkrétního vlivu Pluta na osobnost Štíra, činí slabé jedince ještě neschopnějšími, naopak u silných lidí se pod jeho vlivem znásobuje sebejistota. V horoskopu znázorňuje transformaci, regeneraci, smrt, násilí, ukrutnost a zradu. Jeho působení je nejmenší, zároveň však nejzákeřnější.

Jupiter a znamení zvěrokruhu

Střelec (23. 11. – 21. 12.): Jupiter je planetou moudrosti, moci a blahobytu. Střelce poznamenává aktivní důvěrou, silou přesvědčení, silným optimismem a výrazným cítěním pravdy. Negativními vlastnostmi mohou být dogmatismus, zákeřnost a namyšlenost. V horoskopu znázorňuje optimismus, moudrost, humor, nadšení, talent a velké štěstí.

Saturn a znamení zvěrokruhu

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.): Saturn je představitel pomsty a trestu. Pro své kruté aspekty byl v minulosti velmi obávanou planetou. Člověk se ve svém horoskopu nemůže vyhnout dobrým a špatným aspektům Saturna. Tato planeta může být jak odměnou, tak i trestem. Lidé narození pod dobrým vlivem Saturna jsou uvážliví, předvídaví, mají velký pocit zodpovědnosti. Žádná jiná planeta netrestá člověka v disharmonických aspektech tak jako Saturn. Člověk je zlomyslný, melancholický a chorobně nedůvěřivý.

Uran a znamení zvěrokruhu

Vodnář (21. 1. – 20. 2.): Uranův svit působí náhle a nečekaně v příznivém i nepříznivém smyslu. Zatím dokážeme plně vnímat pouze jeho špatnou stránku. Důsledky jeho vlivu proto účinkují jako blesk z čistého nebe, celkem negativně a nešťastně. Pokud je dostatečně silně postavený vzhledem ke znamení, dává člověku touhu po změnách a schopnost objevovat nové směry ve vývoji lidstva. V horoskopu znázorňuje originalitu, jedinečnost a nevypočitatelnost.

Neptun a znamení zvěrokruhu

Ryby (21. 2. – 20. 3.): Neptun, planeta božskosti, přináší do života Ryb iracionalitu, uměleckého ducha, schopnost vcítit se do druhých. Jedná pod vlivem své inspirace. Slabé povahy svádí k drogám a alkoholu. Silné osobnosti jej využívají v pozitivním smyslu. Ryby jsou citlivé a často padnou do rukou podvodníka, měly by si dávat pozor na pofiderní situace.

Další horoskopy ➔

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články