Ivana (36): Manžel opustil mě a naši dceru kvůli nějaké ženské. Díky štědrým alimentům jsem se s tím rychle smířila

Příběhy o životě: Manžel opustil mě a naši dceru kvůli nějaké ženské. Díky štědrým alimentům jsem se s tím rychle smířila
Zdroj: Unsplash

Ivana si rychle zvykla na to, že díky penězům od exmanžela nemusí pracovat. A tak se rozhlížela kolem sebe a hledala povyražení. Do oka jí padl mladý a pohledný instruktor plavání...

Jana Jánská
Jana Jánská 30. 04. 2024 04:00

Podívej, tam je,“ naklonila jsem se ke své kamarádce a lehce ji poplácala po rameni. Ukázala jsem jí mladíka stojícího na druhé straně bazénu. No vida, to je kousek,“ pozorně zkoumala pohledného plavčíka. „Ale není pro tebe trochu mladý?“ zasmála se. "Ještě snad nejsem tak stará!

Bývalý manžel nás štědře dotoval

Můj ex Kamil (30) získal doktorát na jedné z nejlepších vysokých škol v zemi a začal podnikat. Nejdříve jsem byla jeho studentka, poté milenka a nakonec manželka. Rozdělení rolí mezi námi bylo od začátku jasné. Kamil nejen že zásoboval domácnost penězi, ale měl také neomezený vliv na vše, co se v ní dělo. Není divu, že když mě po těch třinácti letech opustil, první, co jsem cítila, byla úleva.

Na rozdíl od mnoha žen v mé situaci jsem se mohla spolehnout na jednu věc – pravidelné alimenty. Kamil byl vychovaný ve velmi tradiční rodině, kde už jen zvýšení hlasu na ženu bylo vážným prohřeškem. Trpěl obrovskými výčitkami svědomí, když odešel za jinou a opustil mě a naši dceru. Snažil se nám tuto situaci vynahradit pravidelnými a vysokými platbami.

Díky tomu jsem nemusela chodit do práce ani měnit svůj dosavadní životní styl. Neřekla bych o sobě, že jsem rozmarná, ale některé věci, jako třeba pravidelné návštěvy kosmetičky a kadeřnice, byly pro mě samozřejmostí. Stejně tak bylo samozřejmé, že moje dcera Olga (9) mohla provozovat jakýkoli sport, který si vybrala.

Líbil se mi mladý instruktor plavání

Dcera si vybrala plavání, kam chodila také moje kamarádka se svou dcerou, takže jsem nemusela u bazénu sedět sama. Navíc se mi velmi líbil instruktor. David (20) měl nejen fantastický přístup k dětem, byl také pohledný, dobře stavěný a vozil se ve skvělém autě. To mi stačilo. Zaměřila jsem se na něj, rozhodnutá prožít vášnivý románek, který si po tak těžkém období, jakým bylo mé manželství, jednoduše zasloužím!

Kromě mě a kamarádky přivedly své děti k bazénu ještě dvě drbny a jakýsi outsider Karel (36), který se obvykle neúčastnil našich rozhovorů. Zatímco jeho dcera plavala pod Davidovým bdělým okem, on si četl. Jednomyslně jsme se shodly, že je to nudný patron. Karlovy akcie ještě více klesly, když jsme se dozvěděly, že mu před několika měsíci odešla žena. Jaký muž si nedokáže udržet ženu? Karel mě zajímal ještě méně než loňský sníh. Byla jsem zaměstnaná plánováním, jak zaujmout pohledného plavčíka.

Těsné sukně a výstřihy na Davida nějak nezabíraly, musela jsem vymyslet něco jiného. Konečně jsem měla nápad! Příští léto bych se chtěla naučit plavat,“ vyhrkla jsem jednoho dne, když naše děti vyběhly ze šatny a běžely do vody. „Nikdy jsem v tom nebyla dobrá,“ stěžovala jsem si.

Odmítla jsem jeho nabídku

Nemusíš hned platit za kurz,“ Karel nečekaně zvedl hlavu od novin. „Jedeme o víkendu k jezeru. Možná byste se mohly přidat. Ukážu ti pár základních pohybů a holky si mohou hrát spolu...“ nadhodil. „Díky, ale ne,“ byla jsem tak šokovaná nečekanou nabídkou, že jsem se ani nesnažila být moc zdvořilá. „Už mám jiné plány.

Jasně,“ řekl Karel a vrátil se ke svým novinám. „Možná bychom se měly jít podívat na holky z galerie...“ navrhla kamarádka a táhla mě od bazénu. „To je ale beznadějný chlap!“ sykla jsem, jakmile jsme byly dost daleko od ostatních rodičů. „Co si to o sobě myslí?

Možná se mu líbíš,“ usmála se zákeřně. Nedostala jsem šanci jí odpovědět, protože se právě objevil předmět mé touhy. David stál jen v plavkách vedle našich dcer a široce se usmíval. „Vracím vám princezny. A jestli Olga vyroste na takovou krásku jako její máma, pak dobrý čas na závodech nebude její jedinou předností,“ dodal a já se rozplývala hrdostí. Už dlouho mi nikdo neřekl takový kompliment!

Pozval mě na večeři

Víte, Davide...“ začala jsem, protože jsem měla pocit, že je čas, aby žena, která toho zažila hodně, převzala iniciativu. „Přemýšlela jsem o tom, že bych se naučila plavat...“ Svůdně se usmál a řekl, že mi s tím rád pomůže. Možná bychom mohli probrat detaily při večeři... Co byste řekla na setkání zítra večer?“ zeptal se.

Byla jsem nadšená. Muži jsou tak jednoduché bytosti! Stačí je trochu povzbudit, zatřepetat řasami a jsou vaši... Koutkem oka jsem zaznamenala obdivný pohled mé kámošky.

Druhý den jsem se oblékala, jako bych šla na první rande. Byla jsem doma sama. Kamarádka souhlasila, že vyzvedne Olgu ze školy a odvede ji k sobě, takže jsem mohla nechat věcem volný průběh. Představovala jsem si, jak by večer mohl skončit. Na začátku bude David určitě stydlivý, takže ho musím povzbudit.

Zkoušela jsem si před zrcadlem různé halenky a sukně. Pak mě vyrušil zvonek u dveří. Byl to on. Jeho vzhled mě trochu překvapil. Měl na sobě obyčejné tílko a opotřebované džíny, zjevně ne moc čisté. Vypadal, jako by právě přišel ze zahrady... Zdálo se, že ho setkání se mnou příliš nezajímá!

Jeho přístup mě zklamal

Myslela jsem, že jdeme na večeři...“ pronesla jsem zklamaně. „Vždyť jdeme,“ řekl David a zjevně nerozuměl, o co mi jde. „Vezu tě na velmi speciální místo.

Usmála jsem se a doufala, že to myslí vážně. Před domem stálo jeho parádní BMW. Už jsem viděla ty závistivé pohledy sousedek za záclonami! Nasedla jsem a vyrazili jsme. Pro mě s příliš velkým odpichem, ale nechtěla jsem nic říkat. Koneckonců, je mladý člověk, přece nebude jezdit důstojně jako Kamil!

Tak kam mě bereš?“ zeptala jsem se a prohlížela si jeho štíhlé, přesto silné ruce, které objímaly volant. David se jen usmál. Po pár minutách zastavil auto. Očekávala jsem romantickou restauraci, možná útulnou kavárnu se stolky venku, ale rozhodně ne tohle... Byli jsme před jedním z nejhlučnějších rychlých občerstvení v okolí! Nemohla jsem tomu uvěřit... Ještě chvíli jsem si říkala, že to je jen nepovedený vtip, že možná půjdeme někam jinam, ale David si nežertoval.

Mám hlad jako vlk!“ prohlásil a otevřel mi dveře. „Abych udržel svalovou hmotu, musím pravidelně jíst kuře a dodávat tělu bílkoviny. Tady to vyjde nejlevněji. A slyšel jsem, že mají dobré saláty... Něco pro tebe,“ mrkl na mě. Měla jsem chuť otočit se a odejít. Ten kluk se choval jako spratek! Najednou mi došlo, že nebyl divný. Byl prostě normální mladý člověk, posedlý sportem, zahleděný do sebe a... hledající známost s ženou, která mu zjevně padla do oka. Ano, teď jsem to pochopila! Měla jsem být jen jednorázovým dobrodružstvím!

Nedalo se to s ním vydržet

Musím uznat, že byl dobrým plaveckým instruktorem pro mou dceru. Ale musela jsem mu uvolnit místo ve své posteli a v srdci? Opravdu jsem po těch těžkých letech s Kamilem tak zoufale toužila po lásce?

Tak co, jen do sebe něco hodíme a půjdeme dál. Co třeba nějaká diskotéka?“ navrhl a položil mi ruku na zadek. „Slyšel jsem o skvělém klubu...“ začal vykládat, ale já ho přerušila „Víš co, možná někdy jindy,“ pronesla jsem vážně. Nemohla jsem si odpustit poznámku o nešťastně zvoleném místě, ale David to nepochopil. Uvědomila jsem si, že situace je beznadějná.

Tak já se s tebou rozloučím,“ nechtěla jsem to protahovat. David se ještě snažil něco zeptat, ale já jen mávla rukou a slíbila, že mu zavolám. Jedno jsem věděla jistě. Odteď se budeme vídat jen u bazénu. Budu sedět v kavárně mezi ostatními rodiči a sledovat svou dceru Olgu.

Potkala jsem toho nudného chlapa

A ty co tu děláš?“ zaslechla jsem na cestě domů. Jako by na jeden večer nebylo dost smůly, objevil se Karel, jehož dcera chodila s mou Olgou na plavání. „Máš rád pečená kuřata?“ zeptala jsem se jen tak mimovolně. Víš, když je člověk sám a má málo času, tak si zvykne na různá jídla,“ pokrčil rameny.

Zamávala jsem jeho dceři. No, takový je osud samotářských rodičů... Vysvětlila jsem, že moje Olga zůstala u kamarádky. „A já jsem měla... schůzku, ale něco se, hm… změnilo,“ dodala jsem. Karel mě pozval k jejich stolu. "Kuře je tady docela chutné,“ usmál se.

Daleko od bazénu a kritického pohledu mé kamarádky možná není tak špatný. Samozřejmě, není to žádný David, jeho svaly asi viděly posilovnu ještě před narozením dcery, alespoň je upřímný. „Přidám se k vám,“ rozhodla jsem se.

Možná jsem se zamilovala

A tak jsme s Karlem seděli u jednoho stolu. Ukázalo se, že se mi s ním velmi dobře povídá. Samozřejmě jsme nejdříve mluvili o našich dcerách, o tom, jak se úžasně vyvíjejí a jak jsou už velké. Později rozhovor přešel na naše nezdařené vztahy, na to, co od života očekáváme. Sama nevím, jak to přišlo, ale nakonec jsem mu upřímně řekla, že jsem sem přijela s Davidem, ale nedopadlo to dobře.

S Davidem? Nevěděl jsem, že se ti líbí. Nehodíte se k sobě,“ konstatoval Karel. Když navrhl, že mě odveze domů, nijak zvlášť jsem se nebránila. A když se zeptal, jestli bych s ním nechtěla jít do kina, spontánně jsem souhlasila.

A tak to všechno začalo. David nadále učí mou dceru plavat, ale to je vše. Samozřejmě, stále s obdivem hledím na jeho krásné tělo, ale mé okouzlení je navždy pryč. Co se týče Karla... ten je něco úplně jiného. Stále mě víc a víc překvapuje. Na plovárně si všichni si zvykli na to, že sedíme s Karlem stranou a povídáme s...

Vůbec se netrápím zlomyslnými poznámkami mé kámošky, že jsem vyměnila fešáka za nenápadného obrýleného chlapa. Zatím jsem to neřekla nahlas, ale myslím, že jsem se zamilovala...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články