Monika (32): Manžel se mi mstí. Poštvává proti mně děti, protože se s ním chci rozvést

muž a žena hádka
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Monika už dál nechtěla snášet manželovo chování a oznámila mu, že by si přála se rozvést. Manžel se s tím ale nedokáže vyrovnat a mstí se jí přes děti.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 8. ledna 2021

Zpětně si říkám, že když jsem šla poprvé na schůzku s Petrem, měla jsem poslechnout svoji intuici. Nebylo to špatné rande, ale něco mi na něm nesedělo.

žena na posteli
Mohlo by Vás zajímat:

Iva (26): Manžel se změnil. Nesmím se vyptávat, kritizovat a vyčítat. Pak prý budeme šťastní

Šlo to nějak rychle

Vzhledem k tomu, že jsem byla rok sama, nechtěla jsem ho hned špatně ohodnotit a dala jsem tomu šanci. Po našem třetím milování jsem otěhotněla a byl to pro mě trochu šok. Bála jsem se, jak na to zareaguje, protože to bylo hodně brzy.

žena v posteli
Mohlo by Vás zajímat:

Petra (27): Po rozchodu jsme se naposledy pomilovali. Jsem těhotná, ale nový přítel to neví

Zkazil mi celé překvapení

Petr byl tenkrát na služební cestě a já mu volala, jenže než jsem mu to stihla říct, pohádali jsme se a on křičel, že je konec. „Moje triko můžeš vyhodit, pro to si jezdit nebudu. Sbohem,“ řekl a zavěsil. Já jen lapala po dechu. Hádka kvůli hlouposti a jeho reakce byla šílená.

Nevěděla jsem, jestli si dítě nechám, ale přišlo mi fér mu to napsat. „Respektuji, že jsme se rozešli. Jen jsem ti chtěla říct, že jsem těhotná.“ Petr okamžitě volal a byl úplně jiný. „Vážně, lásko? To mám radost!“ Brečela jsem, že jsem z něj zmatená a zkazil mi celé překvapení. Nakonec jsme spolu zůstali. Jako první se narodila Barborka (7) a po ní Matyáš (4).

Naše manželství nebylo moc dobré, měli jsme světlé chvilky, ale většinou to bylo jen, když jsem takzvaně držela hubu a krok. Jakmile jsem si dovolila něco říct, spustil tunu výčitek a nadávek, jak je všechno moje vina a jak hrozná jsem.

smutná žena
Mohlo by Vás zajímat:

Kamila (32): Vzali jsme se po třech týdnech chození. Nesnáším to, měla jsem jinou představu

Bylo to těžké rozhodnutí

Celou dobu jsem si říkala, že když jsem slíbila, že spolu budeme v dobrém i zlém, tak to dodržím. Ale po pár letech neustálých urážek jsem dospěla k názoru, že jsem pořád ještě mladá a zasloužím si někoho, kdo se ke mně bude chovat slušně. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože jsem myslela hlavně na děti, ale budit se každé ráno s bolením břicha od nervů, to už jsem nechtěla. Oznámila jsem mu, že se chci rozvést.

Říkala jsem to v klidu, bez jakékoliv agrese a prosila ho o totéž. Apelovala jsem na to, aby hlavně zohlednil děti. Petr s nimi od té doby začal trávit více času a já jsem si myslela, že to je proto, že si uvědomil, že se odstěhujeme. On jim ale začal do hlavy vtloukat nesmysly. Barborka za mnou přišla a uplakaná do mě mlátila pěstičkami, proč ničím rodinu. Pak se přidal Matyáš a najednou přišel Petr, utišil je a povídal jim: „Já bych od vás nikdy neodešel. To maminka se mnou nechce být. Bude mi moc smutno.“  Děti brečely.

Vysvětlovala jsem jim, že to tak není, ale nechtěla jsem ho v jejich očích shazovat. Nechtěla jsem přiznat, jaký hulvát je, jak sprostě se mnou jedná. Děti se mnou ale nechtějí být, pořád jen tatínek, tatínek. Dcera brečí, že já jsem ta špatná, a mně je z toho na nic.

Zdrcená žena přišla o všechno
Mohlo by Vás zajímat:

Eliška (35): Manžel mě připravil o děti. S novou přítelkyní je poštvali proti mně. Nemám pro co žít

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Pokud máte i vy zkušenost, která vás zasáhla, a chtěli byste se s ní svěřit, napište na redakce@lifee.cz.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články