Tomáš (29): Od puberty toužím po dětech. Když jsem konečně našel správnou ženu, udělala mi čáru přes rozpočet

Rodinné příběhy: Od puberty toužím po dětech. Když jsem konečně našel správnou ženu, udělala mi čáru přes rozpočet
Zdroj: Freepik

Kdy je ten správný čas na to mít děti? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Někdo je vyloženě mateřský a pečující typ, jiný vidí své priority jinde. Tomáš patří k první skupině lidí, jeho přítelkyně tyto věci ale vnímá úplně jinak.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 01. 02. 2024 10:00

S partnerkou Helenou (27) jsme spolu přes pět let. Z mého pohledu jde o vážný vztah, už nějaký ten pátek spolu bydlíme a vím jistě, že ji miluju a ona mě. Tak proč se mnou nechce mít děti? Je to věc, kterou si přeji ze všeho nejvíc.

Děti si přeji už od puberty

Už když jsem byl mladší, jsem se lišil od svých vrstevníků. Kluci většinou nepřemýšlí o dětech a jejich výchově. Já byl pravý opak. Děti jsem si přál už od puberty. Lákala mě vidina tradiční rodiny, kdy s manželkou budeme mít dvě, spíš tři děti, psa a žít v rodinném domku.

Dost pochybuji, že by některý z mých kamarádů měl stejný sen, a kdyby přece jen, nesvěřil by se mi s ním. Život mi házel klacky pod nohy. Měl jsem před Helenou spoustu přítelkyň, ale žádná se mnou nechtěla začít vážný vztah. Všechny jako by se něčeho zalekly, když jsem začal mluvit o společné budoucnosti.

Přítelkyně se k založení rodiny stále nemá

První, kdo to se mnou vydržel, byla Helena. Ráda se ke mně nastěhovala a častokrát jsme mluvili o tom, jakou chceme společnou budoucnost. Hned od začátku věděla, že mít děti je můj velký sen. „Nic proti tomu nemám. Taky si je jednou přeji,“ řekla mi, když jsme se o tom tehdy bavili.

Byl jsem rád, že jsem konečně narazil na spřízněnou duši, ale jak běžel čas, Helena všechny moje další zmínky o dětech negovala. „Vždyť víš, že máme naplánovanou cestu do Thajska, teď prostě nemůžu otěhotnět,“ zněla jedna z mnoha výmluv. „V práci nám běží dlouhodobý projekt, nemůžu teď se vším seknout,“ byla zase další.

Vidíme věci odlišně

Slýchávám od té doby jen další a další výmluvy, proč dál čekat. Jsem z toho nešťastný, protože jsem doufal, že do třiceti budu mít aspoň dvě děti. Teď je mi jasné, že se mi sen nesplní, a dokonce stále víc vzdaluje. Před pár dny už jsem to nevydržel a na Helenu zatlačil. „Doufal jsem, že s tebou můžu počítat, že si taky přeješ miminko,“ řekl jsem jí.

„Přeji, ale nemyslím si, že je teď ten správný čas. Jsme ještě mladí, můžeme cestovat, dělat, co se nám zlíbí. To s dítětem nepůjde. Navíc se mi v práci opravdu daří,“ řekla a rozhovor ukončila. Ranilo mě to, dítě bych si opravdu moc přál a vím, že je Helena ta pravá. Proto nevím, jak reagovat, nechat ji být a vydržet, dokud se nebude cítit připravená, nebo na ni víc zatlačit?

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články