Díky sbírce a podpoře veřejnosti může Museum Kampa pokračovat ve své činnosti

Díky sbírce a podpoře veřejnosti může Museum Kampa pokračovat ve své činnosti
Zdroj: Archiv Muzea Kampa

Letošní rok byl pro Museum Kampa extrémně těžký. Nařízení vlády spojená s výskytem epidemie COVID-19 mu nedovolila provozovat svou činnost a po nuceném uzavření, kdy museum přišlo o veškeré příjmy plynoucí ze vstupného, přišla další rána - požár, jehož rozsah škod se pohybuje v řádech desítek milionů korun.

Jana Jánská
Jana Jánská 9. listopadu 2020

Sbírka, která na podporu Musea Kampa po požáru v polovině července vznikla, byla dnešním dnem ukončena. Vybraná částka od 288 dárců činí 339 620 korun.

Emil Holub
Mohlo by Vás zajímat:

Výročí narození cestovatele Emila Holuba: Nevzdal se svých snů, které mu však byly osudné

Těšíme se na jaro

„Všem dárcům moc děkujeme. Díky nim se nám podaří překlenout období nuceného uzavření muzea z důvodu požáru. Kvůli této uzávěrce přišlo museum o půl milionu korun na vstupném. Tuto částku nám z části pomůže pokrýt sbírka. A především – díky této sbírce a podpoře občanů nemusí Museum Kampa přerušit svou činnost a může pokračovat v přípravě svých jarních výstav. Jedná se o dvě expozice, jejichž autory jsou krnovský konstruktivista Svatoslav Böhm a významný český sochař Vladimír Janoušek,” uvedl předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil

Praha je jednou z nejzelenějších metropolí Evropy. V jakých parcích tráví Pražané volné chvíle nejradši?
Mohlo by Vás zajímat:

Praha je jednou z nejzelenějších metropolí Evropy. V jakých parcích tráví Pražané volné chvíle nejradši?

Restaurátorské práce

Období uzavření využilo Museum Kampa k opravám a restaurátorským pracím, které nejsou ještě zdaleka u konce. Termín dokončení se odhaduje na polovinu příštího roku. Škody po požáru se totiž ještě umocnily vlivem pandemií koronaviru. Obrovské podpory veřejnosti si proto nesmírně váží i ředitel Musea Kampa Jan Smetana: „Děkujeme všem dárcům. Nesmírně si vážíme podpory veřejnosti a našich příznivců. A pevně doufáme, že se budou moci brzy přijít podívat do znovuotevření musea osobně.”

Kate Middleton projevuje také velké nadání v mnoha nejrůznějších sportech.
Mohlo by Vás zajímat:

Skryté talenty britské královské rodiny: Kdo je vynikající malíř a komu platí za psaní?

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články