Záhadná smrt miláčka Lukea Perryho: Na vině mohla být genetika, drogy i pouhé trhnutí hlavou

Záhada smrti Lukea Perryho: Na vině mohla být genetika, drogy i pouhé trhnutí hlavou
Zdroj: Profimedia

Pro spoustu lidí bude herec Luke Perry vždy milovaným Dylanem McKayem, problémovým teenagerem z oblíbeného seriálu Beverly Hills 90210. A možná právě proto byla jeho nečekaná smrt tak šokující. Bylo mu pouhých 52 let. Co se stalo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 24. 05. 2024 11:00

Ačkoli byl Perry navždy spjatý s úspěšným sériálem, objevil se také v Buffy, přemožitelce upírů, Pátém elementu či Riverdale. O slávu mu ale nikdy nešlo. I když ho pronásledovaly davy fanoušků, nejraději trávil čas se svými dvěma dětmi Jackem a Sophií a dlouholetou partnerkou Wendy Madison Bauer, kterou si chtěl také vzít. To již ale bohužel nestihl.

Celebrita z Fredericktownu

Coy Luther Perry III. se narodil 11. října 1966 ve Fredericktownu v Ohiu, kde vyrůstal za značně odlišných okolností, než jaké byly zobrazeny v 90210. Na střední měl absolvovat praxi na statku, kde se učil rodit telata a řídit traktor. Něco ale se svou seriálovou postavou společného měl, třeba bouřlivé dětství.

Jeho otec byl násilník a pijan. Když mu bylo šest, rodiče se rozvedli. Nejprve zůstal s matkou, pak se přestěhoval k otčímovi. Po střední se ale rozhodl, že se stane hercem. Jenomže svou první málo významnou roli v telenovele dostal až po 216 odmítnutí. A i když začal konečně hrát, musel si přivydělávat kladením asfaltu. Jakmile ale přišla nabídka na Beverly Hills 90210, mohl všeho nechat. Postupem času mu ale začala vadit přezdívka teen idol, a tak show opustil na dvě sezóny.

Nečekaná smrt Lukea Perryho

Krátce před smrtí byl herec obsazen do filmu Quentina Tarantina Once Upon A Time In Hollywood (snímek měl premiéru několik měsíců po jeho skonu). Přitom měl stálou práci v seriálu Riverdale, kde hrál otce Archieho Andrewse, Freda. Představitel Archieho KJ Apa poté prozradil, že měli spolu otcovský vztah i mimo kamery.

Poslední roky se mu tak dařilo skutečně dobře. Proto byl jeho náhlý odchod pro všechny velkým šokem. Na konci února 2019 utrpěl Perry ve svém losangeleském bytě "masivní mrtvici". Do nemocnice za ním tehdy spěchala celá rodina. Po pěti dnech zemřel. Bylo mu pouhých 52 let.

Jak Luke Perry zemřel?

Přestože rodina Lukea Perryho držela většinu podrobností o jeho smrti v tajnosti, jeho herecký kolega a přítel Brian Austin Green minulý rok prozradil, že zemřel na komplikace způsobené otokem mozku a mrtvicí. Kdyby přežil, čekala by ho dlouhá cesta k uzdravení. Zabrala by nejméně čtyři roky, což by bylo pro herce velmi náročné.

Ač se zdálo, že je v poměrně dobrém zdravotním stavu, The New York Times v roce 2019 uvedl, že mrtvice jsou v Perryho věkové skupině sice vzácné, ale ne nemyslitelné. Ročně zemře na mrtvici asi sedm z jednoho milionu Američanů mladších padesáti let.

Stále není jasné, co přesně se Perrymu tehdy přihodilo, zda šlo o srdeční vadu, zúženou tepnu, krevní sraženinu nebo aneuryzma. Některé z těchto potíží mohou být způsobené genetikou nebo již existujícím problémem v těle. Jindy jsou na vině drogy a stimulanty. A co je nejvíc šokující - celý proces může zpustit pouhé "škubnutí" krkem, ke kterému dojde jednoduše náhlým a prudkým pohybem hlavy.

Nikdy se tak asi nedozvíme, co přesně stálo za hercovou smrtí. Jedno je ale jisté, jeho rodina a přátelé na něho budou vzpomínat jako na Lukea Perryho, muže - a ne postavu, kterou hrál v v tolik známém seriálu.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Luke Perry
Allthatsinteresting.com: Inside Luke Perry's Death And The Mysterious Stroke That Caused It

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články