Vánoční stromek v květináči? Pomozte za stovku chránit přírodu!

15. Prosince 2018
Lucie Trávníčková
Vánoční atmosféra neznamená stromek dokonalý, ale stromek živý.
Zdroj unsplash.com
Je vám smutno, když po Novém roce jdete ulicí a vedle každé popelnice vidíte usychající vánoční stromek? Pokud chcete šetřit přírodu a zároveň mít doma živý stromek, a ne ten plastový, máte již druhým rokem možnost si od přírody „zapůjčit“ domů stromek v květináči.

„Vánoční jedlička s budoucností“, tak zní název pražského projektu, který umožňuje obyvatelům hlavního města odnést si domů na Vánoce živý stromek a po jejich skončení ho živý zase vrátit do přírody. Pro letošní rok lesníci připravili dohromady 400 malých jedlí, které se poté dají vysadit na zahradě nebo do lesa mezi ostatní stromy. Hromadné vysazování „prošlých“ vánočních stromků se uskuteční 7. dubna příštího roku v Krčském lese.

Staroboleslavské půlmetrové stromky jsou při správně dodržovanému postupu schopny přežít Vánoce ve vašem obýváku. Úspěšně zvládnout by se jim měl podařit i návrat do lesa, protože se nejedná o standardní vánoční jehličnany. Jsou to stromky pěstované pro běžné výsadby do krajiny.

Nejkurióznější vánoční zvyky světa: V Argentině jedí pečené pávy a ve Venezuele jezdí na půlnoční na kolečkových bruslích


Ten, kdo nemá možnost jedličku umístit na svoji zahrádku, může tak učinit na jaře příštího roku pod odborným dozorem lesníků. Místo bude stejné jako letošní rok, v Krčském lese, kde Pražané vysadili zhruba 100 „použitých“ vánočních stromků.

Neprahnete-li tedy po symetricky přesném a dokonalém vánočním stromku, pořiďte si ten v květináči. Váš domov bude vonět přírodou a sama příroda vám také bude vděčná.

Diskuze

Reklama