Reklama

8 znaků, že váš aktuální vztah nemá budoucnost

29. Září 2016
Editor Foodstory
Nemůžete vystát jeho návyky či chování? Neztrácejte čas.
Zdroj Topnews.in
Máte kolem sebe pár, jehož rozpad vás překvapil? Tipneme si – byli spolu několik let a vypadali stabilně. Mnoho lidí zůstává ve vztazích, protože nemá vážný důvod je ukončovat. Jen málo z nich si ale položí otázku, proč s někým zůstává. Neztrácejte čas. Neplýtvejte energii pro někoho, s kým vám to nevydrží. Poznáte ho podle těchto 8 znaků.
Reklama

1. Nerespektuje, kým jste. A touží vás změnit

Kate Moss a Pete Doherty.
Independent.ie

Je naprosto pochopitelné, že se nechcete dívat s partnerem na Hvězdné války. A on s vámi na Gilmorky. Pokud vám to nevyčítá. To je ale pořád malichernost oproti jeho nelibosti vůči tomu, co si oblékáte nebo jaké zaměstnání volíte. Pokud váš partner nerespektuje vaše rozhodnutí, ba se vám dokonce snaží vnutit jinou volbu, zdá se, že vás chce měnit. Tudy společná cesta nevede.

2. Nedokážete překousnout jeho návyky či chování

Amber Heard a Johnny Depp.
Eonline.com

Platí i obráceně. Pokud váš partner nosí stejné tričko šestý den a vás to znechucuje nebo se stydíte za jeho přemrštěné ego, proč s ním ještě zůstáváte? Doufat ve změnu je bohužel naivní. Nebo spíš bohudík. Stejně jako on toužíte po tom, aby vás přijal takovou, jaká jste, nebo ne?

3. Vytáčí vás, když je podrážděný

Gwyneth Paltrow a Chris Martin.
Gala.de

Ovšemže, nebudete jásat radostí. Rozčilení ale není vhodnou reakcí, když se váš nejbližší nemá dobře. Potřebuje porozumění a toleranci, či prostor pro sebe. Je nesnesitelný, nebo vyvolává soucit? Pokud první varianta, neztrácejte nervy.

4. Ignoruje vaše potřeby

Jennifer Lopez a Marc Anthony.
Latintrends.com

Nechce-li s vámi probírat novinky v kosmetice, plně to chápeme. Jiné je to v případě hanlivých poznámek na téma lenost, když přijdete unavená z práce. Nebo hysterie, když vám po letech zemře pes. Nerozumí-li vašim emocím, nerozumí ani vaší osobnosti. Nemůžete proto čekat, že bude plnit vaše očekávání.

5. Jste mentálně někde jinde

Katie Holmes a Tom Cruise.
Nickiswift.com

Toužíte po večírcích s příchutí vína alespoň jednou týdně, zatímco on pracuje z domova a sní o dětech. Nebo naopak – doufáte, že dneške bude dnem D a požádá vás o ruku. Namísto toho po večerech hraje počítačové hry a žije přítomností.

Cítíte-li rozkol ve věci, která je pro vás životně důležitá, vyzvěte partnera a promluvte si. Neshodnete se v otázce dítěte, svatby či hypotéky? Měla byste zvážit, zda je pro vás ten pravý. Jinak budete svou nespokojenost držet pod pokličkou... dokud nevybuchnete.

6. Dává nebo bere víc

Heather Mills a Paul McCartney.
News.com.au

Můžete se nacházet v různých životních situacích – v zaměstnání snižují stavy a jeden z vás přijde o práci. Jde ale o krátkodobou změnu, kterou byste měli respektovat. A samozřejmě se ji snažit vybalancovat. Rozepře mohou ale nastat, pokud si dlouhodobě žádáte více náklonnosti, zatímco svému partnerovi dopřáváte denně a plnými doušky. Vztahy, v nichž se jeden veze a druhý dává, nemohou dlouho fungovat.

7. Dělá vám potíž mu věřit

Taylor Swift a Calvin Harris.
Billboard.com

Pokud svého partnera podezíráte na denní bázi, váš vztah nemůže dlouho vydržet. Pevný partnerský vztah stojí a padá na vzájemné důvěře. Spěcháte k jeho počítači, kdykoliv zaklapnou dveře? Vyčítáte svému partnerovi, že chodí na koncerty, protože si myslíte, že by na nich mohl propadnout kouzlu jiné ženy? Omezování nic nevyřeší. Jít si svou cestou možná ano.

8. Nevidíte ve vztahu potenciál

Heidi Klum a Seal.
Nydailynews.com

Kdy si můžete být jistá, že má váš aktuální vztah dlouhodobý potenciál? Když jste do něj šla s přesvědčením, že s tímto mužem toužíte trávit každičkou chvilku. Nebo si představujete společné děti. A nejradši byste se za něj provdala okamžitě!

Zní to ztřeštěně, ale tak se většinou projevuje silný cit, který má potenciál přerůst v pevné partnerské pouto. Musíte se s vaší drahou polovičkou vidět v blízké či daleké budoucnosti. Takový muž je skutečný pan Božský.

Zdroj: Lifehack

Diskuze

Reklama