Mezi její nejznámější dokumenty patří Katka i Manželské etudy: Režisérka Helena Třeštíková má ale úspěšnou celou famílii

27. Ledna 2018
Redakce Lifee.cz
Prohlédnout →
Helena Třeštíková je úspěšnou dokumentaristkou.
Helena Třeštíková (68) je považována za naší nejznámější režisérku. Do povědomí lidí se zapsala především svými časosběrnými dokumenty, v nichž se opakovaně zaobírá mezilidskými vztahy a sociálními problémy. Umělecké geny nezapře ani její syn Tomáš (39), jenž je úspěšným fotografem.

Mezi nejznámější časosběrná díla Heleny Třeštíkové patří třeba dokument Katka, kde se věnuje osudem dívky závislé na drogách. V Manželských etudách se pro změnu zaobírá vývojem vztahu několika párů. Ty natáčela po dobu dvaceti let. Jedním z posledních dokumentů s názvem Zkáza krásou zpovídá již zesnulou herečku Lídu Baarovou.

Natočila dokument Katka.

Cit pro obraz má i její syn Tomáš Třeštík, který se proslavil konceptem fotografování lidí na balkóně, a aby toho nebylo málo, jeho žena Radka Třeštíková (37) je známou spisovatelkou. Její tituly Dobře mi tak nebo Bábovky se prodávají jako po másle. Třeštíkovi zkrátka vědí, jak na to.

Jedno z nejznámějších děl Radky Třeštíkové jsou Bábovky.

zaobírá se mezilidskými vztahy.

Další

Diskuze

Reklama