Jarka (62): Manžel mi po šedesátce tloustne přímo před očima. Větší oblečení mu nekoupím, ať raději zhubne

Rodinné příběhy: Manžel mi po šedesátce tloustne přímo před očima. Větší oblečení mu nekoupím, ať raději zhubne
Zdroj: Freepik

Paní Jarka zjistila, že její manžel Luděk se začal zakulacovat. Nelíbí se jí to, obezitu nikdy neměla ráda. Proto Luďkovi řekla, že nové oblečení mu nekoupí. Musí prostě zhubnout.

Jana Jánská
Jana Jánská 10. 04. 2024 13:00

Můj Luděk (61) nikdy nebyl hubený, ale ani tlustý. Byl tak akorát. Nevadilo mi na něm ani malé bříško, které časem získal. Jenže v poslední době se na něj kila doslova lepí.

Obezita se mi nelíbí

Asi mám dobré geny, protože jsem celý život měla štíhlou postavu. Nenarostla mi sice ani moc velká prsa, ale s tím jsem se dokázala smířit. Co naopak nemám ráda, tak to je obezita. Když někomu lezou špeky z oblečení, hrozně mě to odpuzuje. Vyrazit na koupák, kde se celý den opékají lidé s nadváhou, je pro mě utrpením.

Vůbec nechápu, proč s tím něco nedělají. Jasně, někdo může mít zdravotní potíže. Ale když čtu, kolik lidí má v Čechách nadváhu kvůli stravě nebo nedostatku pohybu, jen kroutím hlavou. Vždyť není tak složité hýbat se i pár minut denně nebo si dát kuře a salát místo masa s omáčkou a šesti knedlíky. To rozhodnutí je na každém z nás...

Manžel se začal zakulacovat

Přišlo to po Luďkově šedesátce. Jednoho rána zahlásil, že nezapne kalhoty. Protože mu oblečení kupuju já, vím, že má už dlouho stejnou velikost. Fakt, že bude potřebovat větší, mě zaskočil. Od té doby jsem si na něm začala všímat, že je ho nějak víc. A to nejen v oblasti pasu.

Ty, Luďku, nepřibral jsi trochu?“ zeptala jsem se ho, když se zadýchal na těch pár schodech, co vedou do našeho baráku. „Je to možné,“ nadhodil, ale dál to nerozebíral.

A tak jsem si začala všímat, že už vypadá jinak. Nejhorší bylo, když se ke mně v noci přitulil a já cítila ty jeho studené špeky. Naštěstí se nepokusil o sex, ale stejně mi to nebylo moc příjemné.

Musí zhubnout

Pak přišlo docela teplé jaro. Luděk vytáhl kraťasy, trička a košile s krátkým rukávem. Něco z toho už mu nesedělo. Zkrátila jsem mu tepláky nad kolena, aby měl alespoň volnější kraťasy. Ale jinak se musí uspokojit s tím, co má. Nebudu mu kupovat nové oblečení jenom proto, že ztloustnul. Na to ať zapomene.

Občas remcá, že chodí každý den v tom samém, ale já neustoupím. Ať zhubne, pak se vejde do toho, co nosil předtím. A když se mu to opravdu povede, ráda s ním půjdu na nákup a pořídím mu něco nového. Do té doby se musí snažit on.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články