Fit a krásnátestovánísoutěže

Červený a černý rybíz: Šťáva snižuje teplotu, listy léčí průjem a plody zlepšují zrak

Zdroj:Instagram

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Rybíz je velmi oblíbené bobulové ovoce, které najdete téměř na každé zahrádce. Pěstuje se červený, bílý nebo černý. Červený a bílý se hodí k přímému jídlu nebo zamražení na zimní ovocné koláče, ale především se z tohoto ovoce vyrábí vynikající marmeláda.

Petra Járková 7. srpna 2019

Historie

Zmínky o rybízu pocházejí ze 14. století, kdy se především ten černý pěstoval jako léčivá rostlina. Ve větším množství se začal rybíz pěstovat ale až v 16. století, kdy se ze západní Evropy rozšířil i k nám.

Vitamíny

Bobule všech rybízů obsahují vitamín C, B1, B2, B3, B5, B6, provitamín A, vápník, železo, mangan, draslík, zinek. Černý rybíz obsahuje 3× více vitamínu C než červený a bílý, navíc má vysoký obsah rutinu, který zlepšuje stav cévních stěn, používá se tedy při ateroskleróze, křečových žilách, hemeroidech, křehkosti a lámavosti cév.

Šťáva z rybízu

Šťáva z červeného i černého rybízu snižuje horečku a celkově posiluje, proto je vhodná při nachlazení a chřipkových onemocněních, v rekonvalescenci po delší nemoci a nebo prostě jenom tak jako vitamínová posila.

Thumbnail # Rychlé víkendové moučníky: Bublanina s ovocem, perník s jablky nebo borůvkový koláč
Mohlo by Vás zajímat:

Rychlé víkendové moučníky: Bublanina s ovocem, perník s jablky nebo borůvkový koláč

Listy

Listy léčí průjem, mírně snižují krevní tlak, používají se do směsí při zánětech ledvin a močových cest nebo na křehké cévy.

Plody

Plody díky provitamínu A příznivě ovlivňují zrak, jsou užitečné při šerosleposti nebo unavených očích.

Sklízení

Bílé rybízy sklízíme od poloviny července. Mají výhodu, že nejsou napadány ptactvem a chuťově jsou sladší. Černý rybíz sklízíme zhruba od konce první dekády července do poloviny srpna. Má osobitou příchuť a velké množství zdraví prospěšných látek. Červené rybízy zrají podle odrůdy od začátku června do konce srpna až září. Jsou výrazné, kyselé chuti a krásně barevné.

NA RECEPTY Z RYBÍZU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu