Kristýna Schicková o výhodách malých prsou: Je snazší něco dovycpat, než se kvůli proporcím nevejít do prádla

Dalším hostem moderátorky Báry Hlaváčkové v pořadu Ženská tabu byla modelka Kristýna Schicková.Kristýna se Báře svěřila, že se svými malými ňadry nikdy neměla profesní problém, ačkoliv aktuální trend protežuje ženy s velkými prsy.Podle Kristýny jsou velká ňadra v modelingu často překážkou. Dívky se pak nevejdou do podprsenek, zatímco malá prsa se dají dovycpat.Kristýna Schicková přesto nevylučuje, že jednou podstoupí modelaci prsů. K této myšlence ji přivedly fyzické změny po dvou porodech a kojení (na snímku s manželem Lukášem Třešňákem).+ 2 fotky+ 3 fotky

Na velikosti záleží, i když jak komu. Moderátorka Bára Hlaváčková se v květnu věnuje ve svém pořadu Ženská tabu prsům. A zatímco snem spousty žen jsou plná větší ňadra, její poslední host tento trend úspěšně bojkotuje. A to vzdor faktu, že tělo je to, co modelku Kristýnu Schickovou (29) živí.

Barbora Hlaváčková
Barbora Hlaváčková 24. 05. 2024 09:00

Kristýna Schicková se věnuje modelingu už 15 let, velkou část kariéry přitom strávila v Kalifornii, kde je tlak na krásu opravdu extrémní. Přesto se nikdy nesetkala s tím, že by ji modelingové agentury nutily do augmentace jejích přirozeně malých prsů. Sestra slavného fotbalisty Patrika Schicka (28) dokonce přiznává, že malá ňadra jsou v její profesi výhodou.

"Kolikrát jsem se setkala s tím, že modelky na focení prádla nebo plavek měly problém se narvat do těch košíčků, protože to byly samply (vzorky - pozn. red.). A to je potom větší potíž, když se do toho holky nenacpou," poukazuje máma dvou synů, která je šťastně vdaná za bývalého fotbalistu Sparty nebo Jablonce Lukáše Třešňáka (36).

Kristýna Schicková o malých prsou v modelingu

Umělým prsům řekla ne. To hlásal titulek jednoho článku s vámi. Stálo tam, že jste pro přirozenou krásu. Je to opravdu tak? Neuvažovala jste nikdy o žádných úpravách? Protože přece jenom ve světě modelingu se na to pozlátko klade velký důraz.
Je to tak. Samozřejmě jsem o zvětšení prsou uvažovala, jelikož jsem od přírody neměla obrovská ňadra a třeba v pubertě jsem záviděla holkám, že měly větší prsa. Ale když jsem začala kariéru modelky, tak v té době nebyl velký tlak na to mít velká prsa a hlavně ve fashion modelingu se velkým prsou nedávalo tolik prostoru. Většinou se vyhledávaly modelky, které byly plošší a které ňadra nerušila v outfitech. Takže já vždycky šla cestou přirozené krásy. Ale samozřejmě po dvou porodech, když jsem ta prsa měla, jak se říká, vykojená, jsem si říkala, že bych nějaký zákrok podstoupila. Ale dnešní doba je taková zvláštní, ať už v souvislosti s rakovinou nebo problémy s implantáty, takže se bojím dát si něco cizího do těla a nechat to tam tak dlouho. Proto jsem si řekla, že do toho zatím nepůjdu a čekám, že třeba přijde nějaká inovativní technologie, která bude šetrnější k tělu a která nebude tak riskantní.

Vy jste jako modelka pracovala už od základní školy, nějakých 15 let už to je. A žila jste i v Kalifornii. Přestože říkáte, že to byla doba, kdy frčely hubenější modelky s menšími prsy, setkala jste se někdy s tím, že jste měla někde zavřené dveře kvůli tomu, že nemáte úplně naditý hrudník?
Nikdy. A upřímně musím říct, že kdykoliv se fotilo prádlo nebo i nějaké sportovní legíny, tak se používaly různé vycpávky, ať už do zadku, aby byl v legínách krásně kulatý, nebo do podprsenek. Nebo se vrství podprsenky, dá se to perfektně vycpat, nahnat tak, aby to vypadalo, že ta holčina, která nemá žádná prsa, prsa má. Shodou okolností to používají i topmodelky Victoria's Secret. Samy o sobě nemají tak velká prsa.

Takže je to jedna velká lež.
Mají vycpané košíčky a také v tom hraje velkou roli body shaping, kdy se dá airbrushem, takovým tím tělovým nástřikem, vykonturovat tvar poprsí, takže všechno je jedna velká iluze a já osobně se nikdy nesetkala s tím, že by mi někdo nedal práci kvůli tomu, že mám malá prsa. Ba naopak. Kolikrát jsem se setkala s tím, že modelky na focení prádla nebo plavek měly problém se narvat do těch košíčků, protože to byly samply (vzorky - pozn. red.). A to je potom větší problém, když se do toho holky nenacpou.

Já vám moc děkuju, myslím, že jste dodala sebevědomí všem ženám, které koukají na ty úžasné modelky, předvádějící pro Victoria's Secret a podobné top značky spodního prádla a říkají si, jak je to hezký.
Všechno je to iluze. Ale samozřejmě záleží na kulturách. Třeba v Brazílii je plastická chirurgie na denním pořádku a víceméně všechny holky, které z Brazílie nebo jiných jihoamerických států znám, jsou takhle vytuněné. Mají napíchané rty, různé úpravy v obličeji, prsa, zadky a všechno možné. V dnešní době se dají udělat už i silikonové břišáky.

Kristýna Schicková o trendech v modelingu

Žila jste v Kalifornii, Kalifornie je tím také pověstná, tam má silikonová prsa kdekdo.
Já žila dlouhou dobu v Los Angeles a LA je pověstné tím, že se tam dbá na krásu a všechny celebrity a hollywoodské hvězdy tam chodí i do supermarketu nalíčené a krásné. Ale myslím si, že tady ten trend už lehce opadá nebo doufám, že už bude na ústupu. Že už tahle éra à la Kim Kardashian, tedy velké zadky, velká prsa, která byla před deseti lety, už pomalu, ale jistě upadá. A jsem za to ráda, protože si myslím, že bychom se měli vrátit k přirozené kráse. Protože když vidím holky v dnešní době, je mi jich docela líto.

Proč?
V 18, 20, 25 letech žijí podle nějakého trendu, podle nějakého imaginárního světa vyretušovaných fotek, které vidí na sociálních sítích, a nekladou třeba takový důraz na to, jaký to může mít vliv v budoucnu, protože žijí teď a tady. A jako bylo dřív v kurzu tenké obočí, teď se nosí husté, a myslím, že by každý k tomu měl přistupovat s mírou. Já určitě nemám nic proti tomu, když si žena, která kvůli rakovině přijde o prsa, nebo žena s obrovskými ňadry dodá sebevědomí tím, že podstoupí rekonstrukci nebo remodelaci. To jsem určitě pro. A totéž se týká i rtů. Když mají ženy úzké rty a chtějí si je nějak došťavnit, doživit, tak určitě ano, ale abychom ze sebe dělaly karikatury a přeháněly to v mladém věku s botoxem nebo fillery (výplněmi - pozn. red.), tak to jsem určitě pro s tím chvíli počkat. Já se třeba hrozně změnila od svých 20 do 30 let. Nejen dvěma porody, ale také jsem se přirozeně zbavila nějakého baby babyfetu (tuku - pozn. red.) v obličeji a jsem úplně jiná než před 10 lety. Takže si myslím, že by holky měly s těmi zákroky trošku brzdit a myslet víc na budoucnost.

My jsme zmiňovaly ty trendy, že když jste začínala v modelingu, byly to hubený holky, malá prsa, teď obecně je trend Kim Kardashian - prsa, úzký pas, velký zadek.
No, už i ty Kardashianky se toho zbavují a odstraňují si silikony ze zadku.

Ale měl tenhle trend nějaký vliv na modeling? Že třeba modeling v posledních letech, kdy tohle bylo trendy, nebyl tak přísný na tu hubenost?
Určitě. Když vznikl tenhle trend Kim Kardashian, tak to otevřelo dveře dalším holkám, které nesplňovaly požadavky, jaké se dřív kladly na modelky. Na to mít těch 180 cm a být hubené a štíhlé. A otevřelo to úplně jiný sektor těch žen, které nemusejí být jenom ze světa modelingu, ale mohou to být ženy známé z Instagramu nebo sociálních sítí, různé celebrity, herečky, sportovkyně, které třeba neoplývají tak štíhlou postavou.

Kristýna Schicková o setkání s Ashley Graham

Pak je velká kategorie plus size modelky. Vy máte přehled o tom, co frčí ve světě, pořád je to trendy?
Pořád, určitě. Myslím, že tady ta diverzita je pořád trendy. Ať se podíváte do jakýkoliv velkých kampaní, vždy tam vidíte nějakou Asiatku, Afroameričanku nebo někoho s kudrnatými zrzavými vlasy nebo třeba modelku s tělesnou poruchou, s kožním problémem. Takže tohle je další trend. Už se nehraje na klasickou krásu, ale snaží se obsáhnout všechny tyhle kategorie.

Já mám pocit, že ta původní myšlenka byla dobrá. Ženy, mějte se rády takové, jaké jste, protože nemusíte být vychrtlé. Ale neposunulo se to už do nějakých nezdravých vzorců?
To je přesně to, co jste naznačila předtím, než jsme začali natáčet. Já mám třeba osobní zkušenost se světoznámou plus size modelkou Ashley Graham. Měla jsem možnost s ní strávit měsíc, když jsme natáčeli takovou make-upovou show, kterou ona moderovala a já tam byla jako plátno pro účinkující. Bylo nás tam asi 30 krásných štíhlých modelek, které dostávali občerstvení ve formě salátu, kusů masa nebo rýže, a Ashley Graham tam přišla se dvěma obrovskými hamburgery a začala nám říkat, jak je šťastná, že může jíst hamburgery: "Podívejte se na mě, já se můžu cpát, můžu sníst dva Big Maky a stále dostat zaplaceno víc než vy, co jíte saláty a musíte trpět, abyste byly hubené."

To je tedy docela síla.
Jenže za a) nikdo z nás netrpěl, protože my samy jsme si to jídlo zvolily, protože jsme měly nastavený zdravý životní styl a nepotřebovaly jsme se cpát hamburgery, které nás jenom unaví. Prostě jsme tam 12 hodin, to těžké jídlo spotřebuje hodně energie a vy se pak cítíte unavení. Ale mrzelo mě to proto, že dávala špatný vzor mladým holkám, které jsou pak OK s tím si říct, tak jo, tak já budu jíst nezdravě a nebudu cvičit a budu vypadat jako Ashley Graham. Budu mít celulitidu a budu takováhle obrovská a třeba budu úspěšná. Já osobně na to nemám pozitivní názor. Mně to přijde jako špatný vzor. Myslím si, že každý by se o své tělo měl starat a neříkám, že nejsou případy, kdy má někdo predispozici a je trošku plnější, ale myslím, že každý dokáže nějaké to kilo shodit, když chce, a jsou to jenom stravovací návyky, které má každý zajeté od rodiny. Já měla zrovna dobré stravovací návyky a myslím, že se to na mém životě podepisuje. Pokračuju v tom dál a vedu děti k tomu, aby také jedly zdravěji.

Kristýna Schicková o vztahu mužů k prsům

Abychom to hezky uzavřeli, já se vrátím k tomu tématu prsa a tomu, že nějakým způsobem vidí prsa ženy, ale úplně jinak to vnímají muži. Schválně si tipněte, jaké poprsí mají muži nejradši.
Já myslím, že takové to hezky do ruky.

Podle průzkumu mají muži nejradši střední velikost, takže ano, potom velká prsa a pak teprve ta malá. Ale podle jiného průzkumu dávají dobře situovaní muži přednost malému poprsí.
Já osobně si myslím, že teď, když už jsem asi šest let vdaná, ta krása, která je na začátku, která vás přitáhne k partnerovi, je v dalším životě nepodstatná. Ten člověk se do vás sice zakouká díky tomu, jak vypadáte, ale získáte si ho a udržíte si ho až tím, jaká jste uvnitř. Takže tady ty vizuální věci jdou stranou a můžu z vlastní zkušenosti říct, že manžel by na mně nic neměnil, má mě rád takovou, jaká jsem. Kdybych si udělala prsa, budu mít prsa, kdybych si udělala něco jiného, budu mít něco jiného, ale má mě rád takovou, jaká jsem. A myslím, že to takhle má každý chlap.

Co dalšího prozradila Kristýna Schicková v rozhovoru s Bárou Hlaváčkovou?

  • O drsném prostřední modelingu a tlaku na štíhlou postavu
  • Jaký je rozdíl mezi modelingovým prostředím v ČR a ve světě
  • O svém životním stylu a přerušovaném půstu
  • Jak se jí povedlo zhubnout po dvou porodech
  • Zda se setkává s hejty na sociálních sítích
  • Jak si nachází čas na sebe, když má děti a práci
  • Jak je důležitý pro fyzickou kondici sex
  • Jak důležité je pozitivní nastavení mysli

Související články

Další články