Marika (48): S manželem jsme měli těsně před rozvodem. Lásku nám zachránila těžká autonehoda

Marika (48): S manželem jsme měli těsně před rozvodem. Lásku nám zachránila těžká autonehoda
Zdroj: Freepik

Marika zkusila udělat pro záchranu manželství už úplně všechno. Dokonce chodila s mužem do poradny. Nic nepomohlo, a tak Bohdan usoudil, že bude nejlepší, když se rozvedou. V den posledního stání ale měla Marika nehodu. Právě ta jim zachránila vztah.

Šárka Žižková
Šárka Žižková22. 11. 2021 16:00

Poslední tři roky bylo patrné, že nám to s Bohdanem neklape. Pořád jsme zkoušeli krizi nějak vyřešit, ale marně. Ve chvíli, kdy jsme spolu nedokázali prohodit jedinou kloudnou větu, bylo jasné, že je čas se rozejít.

Scházeli jsme se jen ráno a večer

Krize se do našeho manželství vkrádala pomalu. Začala Bohdanovým odmítání společných aktivit. Vždycky měl na práci něco důležitějšího než mě. Ve mně jeho nezájem vyvolával vztek a pocit méněcennosti, což s sebou neslo hádky a výčitky. Když už se manžel přemohl a někam jsme vyrazili, stejně jsme se stihli pětkrát pohádat.

Když se k tomu přidal nesoulad v posteli, tušila jsem, co nás potkalo. Manželská krize. Se sexem jsme to dlouho nevzdávali. Jenže i během něj jsme se dokázali pohádat. Stačilo, aby mi přiklekl vlasy a byl oheň na střeše. Jednoho dne jsme se pohádali tak, že Bohdan odešel s peřinami do vedlejšího pokoje. Tím začalo naše oddělené spaní.

Už jsme se potkávali jen ráno u snídaně a večer. Jinak jsme si každý žil tak nějak po svém. Když k nám přijela na návštěvu dcera Sára (23), tvářili jsme se, že je všechno v pořádku. Myslím si, že to jediné se nám dařilo. Jednoho dne jsem dokonce navrhla manželskou poradnu. Bohdan kupodivu souhlasil. Byla to naše poslední naděje.

Manžel podal žádost o rozvod

Do poradny jsme docházeli rok. Zdálo se, že nás terapeutka nakopla tím správným směrem. Otevřela nám oči a ukázala, jak se k sobě máme chovat. Možná tak tři měsíce po ukončení terapie jsem měla pocit, že jsme chytli druhý dech. Byl to klam. Něco mezi námi stále chybělo. Možná láska nebo kus vášně.

Byl to Bohdan, kdo jednoho dne řekl, že to nemá cenu. ,,Myslím si, že náš čas vypršel. Máme spolu krásnou dceru, postavili jsme si dům. Odvedli jsme společně kus práce, ale je čas, abychom šli od sebe. Já v našem manželství už jen trpím,“ přiznal. Měla jsem vztek, ale ve finále jsem mu dala za pravdu. Rozvod byl jediným řešením.

Manžel o něj tedy požádal, já už čekala jen na rozvodové papíry. Měli jsme se dostavit na schůzku u právního zástupce. V ten den nás měli rozvést. Ukončit více než dvacetileté manželství. Byla jsem nervózní, protože to byl milník, se kterým jsem nebyla úplně ztotožněná.

Nehoda nám zachránila manželství

Schůzka se měla konat v jedenáct hodin dopoledne. Jela jsem na ni z práce. Vzala jsem to přes dálnici v domnění, že to bude rychlejší. Už ani nevím, jak se to semlelo, ale na schůzku jsem nedorazila. Stala jsem se účastníkem ošklivé dopravní nehody. Když za mnou přijel manžel do nemocnice a viděl, v jakém jsem stavu, rozbrečel se.

Po několika letech jsem toho tvrdého Bohdana viděla plakat. Prosil toho nahoře, abych přežila. Nemohla jsem sice mluvit, ale jeho slova jsem slyšela. ,,Odpusť mi to, prosím. Já se nechci rozvádět. Zkusíme to znovu. Jsi to nejcennější, co mám. Nechci a nemůžu o tebe přijít,“ šeptal. V nemocnici jsem si pobyla čtvrt roku.

Až po nehodě dostalo naše manželství ten správný směr. Já mohla zemřít. Bohdan to moc dobře věděl a díky tomu si uvědomil, jakou mám pro něj hodnotu. Na rozvod nedošlo. Věřím, že všechno špatné je pro něco dobré.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články