Nepochopitelná krutost: Reena Virk chtěla pouze zapadnout do kolektivu. Spolužáci ji za to utýrali

Reena Virk chtěla pouze zapadnout do kolektivu. Spolužáci ji za to utýrali k smrti
Zdroj: Unsplash

Reena se snažila jen o jednu věc - zapadnout mezi své vrstevníky a najít si konečně kamarády. Místo toho se stala obětí šikany, která skončila děsivým lynčem a smrtí.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 22. 04. 2024 11:00

Po brutálním útoku se Reena snažila odvrávorat pryč. Po těle měla samé modřiny a tekla jí krev. Její spolužáci byli ale odhodláni dokončit to, co začali. Když ji dostali do svých spárů podruhé, již nepřežila.

Reena Virk

Reena Virk se narodila 10. března 1983 Suman a Manjitovi. Suman pocházela z indo-kanadské rodiny, Manjit byl emigrant. Ani jeden z nich nepraktikoval původní náboženství. Konvertovali ke Svědkům Jehovovým. Jejich rodina tak navenek působila jako "menšina v menšině". Není tak divu, že se Reena cítila jako outsider.

Často se vzpírala přísným pravidlům, které její rodiče dodržovali a utíkala z domova. Zoufale se totiž snažila zapadnout mezi vrstevníky, kteří byli údajně ovlivněni kulturou losangeleských gangů. Jenomže se jí to nedařilo. Místo toho se jí posmívali, že je jiná a trpí nadváhou. Když už nevěděla kudy kam, obvinila křivě otce ze sexuálního obtěžování. Na několik měsíců tak byla umístěna do dětského domova. Její rodiče byli ale přesvědčeni o tom, že kdyby sociálka vyšetřovala důvod jejího nepravdivého obvinění, možná by stále žila. Bohužel se to nestalo.

Útok pod mostem

V listopadu roku 1997 se na poli za Shoreline School v View Royal pořádala párty, na kterou byla pozvaná i Reena. Sešlost ale brzy rozehnala policie. Puberťáci se tak přesunuli k mostu Craigflower Bridge, kde pokračovali v pití alkoholu a kouření. Pro Reenu se ale večírek rychle změnil v tu nejhorší noční můru. Zatímco ostatní přihlíželi, dívka jménem Nicole Cook típla Virk o čelo cigaretu. Pak jí začala nadávat, že se jí snaží ukrást přítele.

Náhle se okolo ní shromáždilo osm dalších teenagerů, jenž ji začali bít pěstmi, kopat a pálit cigaretami. Když ležela na zemi, měla udajně vykřiknout: "Je mi to líto." To na zúčastněné zapůsobilo jako stopka. Začali se pomalu loudat domů. Reena se vydala zkrvavená a zmlácená přes most na druhou stranu, aby vyhledala pomoc. To se už ale za ní vydala patnáctiletá Kelly Ellard a o rok starší Warren Glowatski.

Vražda Reeny Virk

Ellard a Glowatski na Reenu znovu zaútočili. Bili ji pěstmi a hlavou mlátili o strom. Když ztratila vědomí, odtáhli ji k řece, kde ji začali topit. Poté ji hodili do řeky celou. O osm dní později ji nalezli policisté o kousek dál, plovoucí na hladině. Pitevní zpráva byla plná děsivých faktů: několik těžkých úderů do břicha, modřiny po celém obličeji, modřina ve tvaru tenisky na zadní straně hlavy a otok mozku.

Kdyby ji neutopili, stejně by na následky zranění zemřela. Netrvalo dlouho a ti, co měli nějaké svědomí, nahlásili útočníky na policii. Brzy bylo zatčeno všech osm agresorů. Za ublížení na zdraví s jedním rokem odnětí svobody byli odsouzeni ti, kteří dívku napadli fyzicky, ale poté se již nepodíleli na její vraždě.

Warren Glowatski byl v roce 1999 odsouzen za vraždu druhého stupně. Dostal doživotí s možností podmínečného propuštění po sedmi letech. Jeho první žádost z roku 2004 byla ale zamítnuta. Kelly Ellard byla taktéž shledána vinnou z vraždy druhého stupně. Nejvyšší soud ale tento rozsudek z "právnicko-technických" důvodů zrušil. Verdikt byl zrušen i při druhém stání. Doživotí dostala až při třetím přelíčení.

Po vraždě své dcery se její rodiče stali propagátory programů proti šikaně. Glowatski ve vězení zjistil, že je sám míšencem - evropský a domorodý původ - což mu pomohlo v rehabilitaci. Dokonce se osobně omluvil Reeninym rodičům. Odpustili mu. Bylo pro ně důležité tuto etapu života uzavřít. Podpořili také jeho podmínečné propuštění v roce 2010.

Kelly, kromě toho, že neustále hovořila o své nevině, pašovala ve vězení drogy a porušovala četná vězeňská pravidla. I ona byla propuštěna na podmínku. Změnila si jméno na Kerry Marie Sim a porodila dítě. Před dvěma roky přišlo na svět další. To již ale byla opět za mřížemi, neboť nenahlásila domácí násilí. V témže roce se vzdala nároku na další propuštění. Prý není připravená vrátit se do společnosti.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Murder of Reena Virk
Allthatsinteresting: The Disturbing Story Of Reena Virk, The Canadian Teen Brutally Murdered By A Group Of Her Peers In 1997

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články