Nostradamovy předpovědi pro rok 2024: Vyprahlá zem, princ Harry králem a nový papež

Nostradamovy předpovědi pro rok 2024: Vyprahlá zem, princ Harry králem a nový papež
Zdroj: Wikimedia Commons/César de Notre-Dame, Public Domain

Nostradamus je stále považován za nejslavnějšího věštce a astrologa historie, přestože od jeho smrti uplynulo již téměř půl tisíciletí. Je to velmi zajímavé, neboť jeho předpovědi jsou mnohdy skutečně těžko interpretovatelné. Co nás tedy čeká v roce 2024?

Kamil Šivák
Kamil Šivák03. 10. 2023 16:00

Nostradamova kniha Les Propheties vydaná v roce 1555 obsahuje jeho vize ve formě básní, takzvaných čtyřverší, které se i v současné době snaží velká spousta lidí rozluštit. Ti totiž věří tomu, že tento muž předpověděl jak velký londýnský požár, tak i jadernou katastrofu v Hirošimě a Nagasaki.

Správné tipy

Nedávno otřásly světem zásadní ekonomické změny, kdy prudce zdražilo vše od jídla až po palivo. Nostradamus komentoval rostoucí životní náklady slovy, že "cena bušlu (stará objemová a hmotnostní míra) pšenice bude opravdu velká, což povede k tomu, že muž bude pojídat své bližní."

Naštěstí predikce kanibalismu nevyšla, nic to ale nemění na tom, že spousta rodin byla postavena před hrozné dilema - nají se, nebo si zatopí? Každodenní finanční těžkosti obyčejných lidí se mu tak v předpovědi splnily do puntíku.

Klimatická katastrofa

Příští rok by dle Nostradama mělo dojít k vážným klimatickým změnám. Ale neděje se to již? Vysoké teploty, požáry i prudké bouře. Jeho proroctví je ale mnohem temnější. Země by měla být vyprahlá. Sucho pak vystřídají velké povodně. Anebo může dojít k velkému hladomoru, který by mohla způsobit morová vlna. Nemoci a hladomor by se mohly rozšířit kvůli tsunami, které decimuje zemědělství.

Zemětřesení u britského královského dvora

Nostradamus měl rovněž úspěšně předpovědět smrt královny Alžběty II. V jeho čtyřverších lze ale jen velmi těžko najít slova, která by to přímo potvrzovala. Spíše v nich někdo najde to, co sám chce. Ve skutečnosti tam stojí, že Král ostrovů je vyhnán násilím a je nahrazen tím, kdo nemá žádné znamení krále.

Britský spisovatel Mario Reading si myslí, že bude vyhnán Karel III. Prý ho k tomu donutí časté útoky na něho i jeho manželku. Korunu by pak dostal Harry, který nemá královské znamení. Skutečně k tomu dojde? A co bude s princem Williamem, který je oficiální následník trůnu?

Nový papež

Papeži Františkovi je již přes osmdesát let a v poslední době trpěl zdravotními problémy. Mohla by tak nastat změna ve Vatikánu? "Smrtí velmi starého pontifika, bude zvolen Říman v dobrém věku," píše. Nový a rázný papež by se mohl hodit, jenomže věštec dodává, že jeho "vize bude slabá". Znamená to snad, že církev čeká nějaký skandál anebo že bude vliv Svatého stolce oslaben?

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Nostradamus
History.co.uk: What Does Nostradamus Predict For 2024?

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články