Test pěti dlouhodržících make-upů od 171 Kč do 1 750 Kč: Jaký obstál po celodenním nošení nejlépe

Make-up
Zdroj: Lifee/Kristina Vodičková
Studio Fix Every-wear All-over face pen od MAC, 1 100 KčKrásné vysoké krytí a matný finiš má make-up s korektorem v jednom od MAC s názvem Studio Fix Every-wear All-over face pen.Na snímku vidíte tvář hned po nalíčení Studio Fix Every-wear All-over face pen, včetně pudrování a vpravo po 10 hodinách na obličeji. Žádné další pudrování během dne jsem při testu neprováděla. ColorStay make-up od Revlon, 171 Kč, Notino+ 11 fotek+ 12 fotek

Výdrž make-upů se podle etiket jednotlivých značek stále více prodlužuje a někdy se uvádí až 30 hodin. Kdo z nás má ale make-up na obličeji tak dlouho? Magazín Lifee se pustil do testování make-upů a v dnešním článku se můžete podívat na fotky těsně po nalíčení i po 10 hodinách nošení, což je průměrná doba, kdy potřebujeme, aby líčení vypadalo dobře. Jak obstálo pět testovaných značek?

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková19. 11. 2023 18:00

Make-up nosím každý den a je součástí mého ranního rituálu už od mých 15 let. Pro dlouhou výdrž make-upu je důležitý kvalitní základ, kterým je hydratovaná pleť. Z vlastní zkušenosti doporučuji čistit pleť jak večer, tak i ráno, předtím než nanášíte pečující produkty. V dvojím čištění vidím vlastní zlepšení pleti v posledních deseti letech, kdy tyto rituály plně dodržuji. S opečovávanou pletí je mnohem jednodušší najít správný make-up, protože první bod jste už splnili.

Během testování dlouhotrvajících make-upů jsem pokaždé měla pod líčením stejný základ – denní krém Keory Young, avokádový oční krém značky Kiehl's a posléze i podkladovou bázi Hyper Real Serumizer od značky MAC.

Make-up jsem nanášela po osmé hodině ráno, kdy byla pořízena i první fotka, a poté kolem 18.–19. hodiny jsem pořizovala snímek druhý, u stejného stolku, pod stejným umělým světlem. Po nanesení make-upu jsem vždy celé líčení i zapudrovala a poté už na pudr nesáhla. Jediná úprava přicházela se rtěnkou a také bych ráda upozornila, že má problematická zóna je nos a brada, tam u mě bez úprav neobstojí žádný make-up.

Pojďme se společně podívat na výsledky testování.

All Hours foundation od YSL, 1 750 Kč, Sephora

Začněme hned nejdražším make-upem z testování od značky Yves Saint Laurent. All Hours nabízí 24hodinovou výdrž a spíše matnější efekt, i když v sobě má pečující složky jako kyselinu hyaluronovou.

Testování make-upů


Osobně jde o mého favorita, ač jsem byla kvůli vysoké ceně skeptická. Již jsem se několikrát v drahých make-upech zklamala, ale tady mohu bez uzardění plně doporučit všem. Nádherný finiš hned po nanesení a make-up je krásný po celý den a nikde nevytváří mapy. A to ani na nejproblematičtější části mého obličeje, okolí rtů a brady. Pokud chcete z All Hours vytěžit ještě více hodin, na začátku dne ho důkladně zapudrujte a ve chvíli, kdy se vám začne lesknout mastnější zóna obličeje, pudr přidejte a vše bude v mžiku zase dokonalé.

Pokud mohu mluvit za sebe, líbí se mi postupně mizející matný efekt a nastupující lesk, proto během dne téměř nikdy nepudruji, jedině v případě, že mě čeká ještě večerní program, před ním bych už úpravu make-upu doporučovala stoprocentně.

ColorStay make-up od Revlon, 171 Kč, Notino

Tento make-up jsem pořizovala na doporučení americké youtuberky Tati a určitě nelituji. Make-up, který stojí opravdu pár korun, ale efekt umí jako jeho dražší kolegové. ColorStay nabízí střední až vysoké krytí a finiš je spíše matný.

Testování make-upů


ColorStay byl dalším pozitivním bodem v testování a sahám po něm od té doby vždy v momentě, kdy mám na pleti více nedostatků, které chci zakrýt. Vydrží mi celý den a oproti All Hours zůstává déle matný, i když se časem vaše mastnější zóny také projeví. Velmi dobře reaguje na zapudrování během dne a nikde nevytváří mapy ani nezvýrazňuje suché části obličeje.

Studio Fix Every-wear All-over face pen od MAC, 1 100 Kč

Tento make-up má jednu velkou výhodu, je totiž 2 v 1 společně s korektorem. Nemusíte tak sahat po dalším produktu a tento produkt můžete dát i pod oči, kam byste jindy make-up nedávala. Výdrž je uváděna až 36 hodin, ale takhle dlouho bych na sobě nechtěla mít žádný produkt.

Testování make-upů


Na tomto make-upu mě hned jako první zaujalo praktické balení. Pero vám make-up dávkuje po malých kapkách, a tak jej využijete méně, na obličej mi stačily tři kliknutí. Mačkání jde navíc uzamknout, takže je praktický na cestování, nikam se vám tekutina nevylije. Krytí má Studio Fix Every-wear vysoké, a navíc je make-up voděodolný a má přirozený matný finiš. Během dne zůstává opravdu matný, ale nevypadá jako maska, což by se mohlo zdát na první fotce hned po nanesení. S větší dávkou pudru vám určitě vydrží déle než 10 hodin a je to ten make-up, který zvolíte na den, kdy budete opravdu celý den v běhu a vrátíte se domů až později večer. A pořád budete vypadat dobře.

SuperStay ActiveWear od Maybelline, 309 Kč

Všechny testované make-upy jsou dlouhodržící a je tomu tak i u SuperStay, který nabízí až 30 hodin výdrže. Jde o levnější make-up, který ovšem také obstál v porovnání s dražšími.

testování make-up


SuperStay se v této kategorii neztratí a přirovnala bych ho ke ColorStay od Revlonu. Oba tyto make-upy nabízí vysoké krytí, matný finiš a dlouhou výdrž. Proč bych ale tento produkt zařadila níže v porovnání s ostatními, tak jen proto, že pokud máte maličko sušší pokožku (nebo suché místo na pleti) maličko se na ní bude šupinkovat. To je asi jediná miniaturní výtka, jinak je totiž skvělý a po celodenním nošení mizel stejně jako všechny ostatní první z nosu (často smrkám) a z brady, které se bohužel velmi často dotýkám.

Lasting Finish od Rimmel, 269 Kč

Do testování jsem zapojila ještě 25h verzi Lasting Finish make-upu, přičemž na trh přichází nová verze, která slibuje až 30h výdrž. Pořád si kladu otázku, kdo takhle dlouhou výdrž vůbec potřebuje, mně stačí maximálně 14 hodin, a to už je opravdu dlouhý den.

Testování make-upů


Lasting Finish je klasika, kterou znám už roky, a znám její silné i slabé stránky. Jde o velmi příjemný make-up se středním až vysokým krytím, který má spíše přirozený finiš a matného efektu u něj docílíte pudrováním. Právě i díky pudrování pak můžete dosáhnout delší výdrže, která by jinak byla kratší. Lasting Finish se skvěle hodí i do léta, kdy necháte vyniknout jeho přirozenost a tolik nezmatňujete. Velmi příjemně se nosí a oceňuji jeho krémovou strukturu.

Na fotky před a po 10 hodinách na pleti se můžete v detailu podívat i v naší galerii, kde najdete i tipy na jednotlivé produkty.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články