
Fedorův otec Adrian byl dychtivému publiku představen jako potomek podivného vztahu ruské dívky s medvědem, což byl samozřejmě nesmysl. Ve skutečnosti trpěl hypertrichózou, tedy nadměrným růstem ochlupení. Adrian si moc fanoušků nezískal, byl totiž vždy neupravený a poněkud hrubý. Fedor se naopak stal miláčkem davů.
Fedor nejprve vystupoval společně se svým otcem. Ten však o něco později zemřel, byl totiž silně závislý na alkoholu. Fedor při svých samostatných vystoupeních zaujal živou povahou a komunikativností. Byl schopen hovořit hned několika jazyky, vedle ruštiny zvládal i němčinu a angličtinu.

Opičí muž z Dillí: Indy měl terorizovat chlupatý útočník s rudýma očima. Panika a hysterie stála lidi život
Muž s hypertrichózou
Fedor Jeftichew se narodil v Petrohradě v roce 1868. Trpěl hypertrichózou, která se projevuje zvýšeným růstem ochlupení. Fedora objevil lovec talentů, který pracoval pro slavného P. T. Barnuma. Jeho vystoupení viděl v anglickém Liverpoolu. Mladého muže ani nemusel moc přesvědčovat. Vidina lepšího výdělku Jeftichewovi plně postačila k tomu, aby ještě téhož roku odjel do Ameriky. Tam dostal umělecké jméno Jo-Jo. Na plakátech si lidé mohli přečíst, že je to muž se psí tváří.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Oficiální příběh zněl, že byl nalezen lovci v lesích poblíž města Kostroma, kde žil v jeskyni. Otce zastřelili, neboť byl nenapravitelný divoch. Jo-Jo byl naopak klidné povahy, takže ho muži vzali s sebou.

Lví muž: Polák postižený vlkodlačí nemocí si liboval v chlupech a chtěl být zubařem
V rozrušení se prý choval jako pes
Právě ona mírná povaha byla Fedorovi někdy spíše na obtíž. Byť už jen proto, že jej novináři často tahali za ochlupení na tváři, aby se přesvědčili, že je nemá přilepené. Barnum to sice toleroval, ale zároveň se lidi snažil přesvědčit o tom, že to ve skutečnosti není zcela lidská bytost. Psí geny mělo potvrzovat vrčení a štěkání, k němuž se Jo-Jo uchyloval v silném rozrušení.
Ať už tomu lidé věřili, anebo ne, nehrozilo, že by se jakkoli změnil jeho status miláčka publika. Díky obrovské slávě si v roce 1886 dokázal vydělat týdně až pět set dolarů. Po smrti svého zaměstnavatele se musel postavit na vlastní nohy. S tím však neměl žádný problém, ihned vyjel na celosvětové turné.

Josef Bek: Narodil se děsně chlupatý a předčasně, museli ho dopéct ve skutečné troubě
Smutný konec chlupatého Rusa
Sólové dráhy si Fedor moc neužil. Trvala jen v letech 1901-1904. Během turné v Řecku dostal zápal plic, na který také zemřel. Oplakali ho snad všichni kolegové z cirkusu P. T. Barnuma a další fanoušci takzvaných sideshow, v nichž vystupovaly osoby s nejrůznějšími abnormalitami a tělesnými postiženími. Fedor Jeftichew zemřel 31. ledna 1904 ve věku 35 let.

Bizarní případ vlkodlačích dětí: Co způsobilo španělskou epidemii chlupů?
Zdroje informací:
Wikipedia.org: Fedor Jeftichew
Ststworld.com: Fedor Jeftichew: Jo-Jo the Dog-Faced Human Prodigy