Fit a krásnátestovánísoutěže

Hummus: Potravina pro štíhlou linii, neobsahuje cholesterol a navzdory jménu lahodně chutná

Thumbnail # Hummus: Potravina pro štíhlou linii, neobsahuje cholesterol a navzdory jménu lahodně chutná

Zdroj:Pinterest

Říká se, že se hummus poprvé objevil ve středověku někde na území dnešního Turecka. Dnes ho milují lidé po celém světě. Pokud jste mu vy ještě nepřišli na chuť, pak se ho naučte správně připravovat a buďte si jisti, že si tuhle zdravou pochoutku také oblíbíte.

Petra Járková 3. srpna 2019

Složení hummusu

Jedná se o uvařenou a rozmačkanou cizrnu, která se smíchá se sezamovou pastou zvanou tahini. Do směsi se následně přidá ještě sůl, česnek, olivový olej a nesmí chybět ani citronová šťáva.

Zdravé mlsání

Obecně platí, že cizrna je zdrojem bílkovin, díky nimž může náš organismus budovat svalovou hmotu. Ocení jej ale i ti, co jsou na sladké. V cizrně totiž najdeme i takzvané složené cukry, které pomáhají udržet stabilní hladinu cukru v krvi.

Prospěšné tuky

Najdeme v něm našemu tělu prospěšné nenasycené tuky, jako jsou například omega-3 mastné kyseliny. Dále sacharidy, prospěšné minerální látky, antioxidanty, aminokyseliny, ale i vlákninu a řadu vitaminů.

Thumbnail # Recepty plné zdraví aneb i zdravý jídelníček může být chutný a jednoduchý
Mohlo by Vás zajímat:

Recepty plné zdraví aneb i zdravý jídelníček může být chutný a jednoduchý

Dieta

Hummus je čistě rostlinný zdroj, který neobsahuje vůbec žádný cholesterol, takže není divu, že si tuto potravinu zamilovali vegetariáni, vegani a lidé bojující s nadváhou. Konzumovat jej mohou například i kojící ženy a vhodný je pro děti.

Výhody konzumace

Tato specialita posiluje náš imunitní systém. Díky jeho konzumaci budete mít také zdravou pleť, silné nehty a vlasy. Kromě toho je také vhodnou prevencí proti srdečním onemocněním, ale i cukrovce 2. typu.

Servírování

Hummus se dá servírovat různě. Můžete si jej dát jako hlavní chod například se zeleninou, ale vhodný je i do různých salátů či omáček. Oceníte jej i jako přílohu ke steaku, rybám či ke grilované zelenině. Můžete si z něj ale udělat i výbornou pomazánku.

NA RECEPTY Z HUMMUSU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Podobné články

Zavří­t reklamu