Martina (30): Manžel se sice smířil s mou nevěrou, ale chtěl za to něco, co mě ničí

Opravdové příběhy čtenářek: Manžel se sice smířil s mou nevěrou, ale chtěl za to něco, co mě ničí
Zdroj: Freepik

Martina měla před rokem románek s kolegou. Řekla o tom manželovi, který jí sice odpustil, ale dal si dvě podmínky. Martina musí z práce chodit rovnou domů a už nikdy nesmí jít do společnosti. Jenže co je to za život?

Jana Jánská
Jana Jánská29. 09. 2023 07:00

Byla jsem prostě hloupá. Zpětně nevidím žádný důvod, proč bych měla mít románek zrovna s tím chlapem. Není hezký ani zajímavý. Možná jsem měla složité životní období a on byl zrovna po ruce. Dnes už to vážně nevím...

Byla jsem nevěrná

Před rokem jsem měla románek, na který bych nejraději zapomněla. Nejde ani tak o to, s kým jsem spala. Člověk prostě někdy udělá chybu. Horší bylo, jak to poznamenalo moje manželství. Já se totiž svému manželu Romanovi (32) přiznala. Nedokázala jsem tajit, že spávám i s někým jiným.

Ale rovněž jsem mu řekla, že to byla chyba a už jsem to ukončila. Trápilo mě, že jsem zradila jeho důvěru. Pochopila bych, pokud by se chtěl rozvést. Roman sice zuřil, ale nakonec o rozvod nepožádal. Asi po týdnu přišel s řešením.

Řekl mi, že po práci vždy musím jít rovnou domů. A už nikdy mě nepustí do společnosti. Ať dostanu jakékoliv pozvání, mám prostě smůlu. Tehdy jsem mu na to kývla. Byla bych asi souhlasila s čímkoliv, pokud by to znamenalo, že mě neopustí...

Manžel chce, abych jen seděla doma

První týdny mám jako v mlze. Poslušně jsem chodila domů a čekala, jak se Roman zachová. Vypadalo to, že je spokojený. O nevěře jsme už nikdy nemluvili. Postupem času jsem však přišla na to, že vlastně nemám žádný život.

Romanovi jsem slíbila, že nebudu choditi mezi lidi, ale teď mě to doběhlo. Ne že bych byla nějak extra společenská, jenže tu a tam jsem chodila s kámoškami na kafe nebo sklenku vína. A teď? Jen jsem seděla doma a koukala z okna.

Mohla jsem si tak maximálně pustit televizi a koukat celý večer na seriály. To mě ale moc nebere. Chybí mi promluvit si s někým. Nebo jen tak sedět v kavárně a pozorovat život kolem sebe. Nikdy jsem si neuvědomila, jak je to vlastně důležité.

Už to asi déle nevydržím

Už to je rok, co jen sedím doma a nikam nechodím. Kámošky se mi postupně přestaly ozývat. Chvíli jsem si s nimi psala přes sociální sítě, ale to prostě není ono. Když jsem tak sama doma a čekám, až přijde manžel, který si tu a tam vyrazí na pivo s kamarády, někdy mě přepadnou myšlenky na útěk.

Mám pocit, že jsem za svůj přešlap zaplatila příliš vysokou cenu. Teď chodím jenom do práce, osobní život vlastně nemám, protože ani Roman se se mnou moc nebaví. A ani spolu nespíme. Někdy si myslím, že rozvod by nakonec nemusel být tak špatné řešení...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články