Milan (46): Zaplatil jsem dceři soukromou školu, ale nepozvala mě ani na její slavnostní zakončení

Příběh ze života: Zaplatil jsem dceři soukromou školu, ale nepozvala mě na slavnostní zakončení
Zdroj: Unsplash

Milan je deset let rozvedený a vztahy s jeho bývalou ženou jsou napjaté. Matka jeho dcery manipuluje s jejich jediným dítětem. Neustále ji štve proti jejímu otci.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 11. 06. 2024 11:30

S bývalou ženou jsme si nerozuměli. Pár let jsme se snažili vztah udržet kvůli dceři Katce, ale nakonec jsem podal žádost o rozvod. To bylo Katce necelých osm let. Od té doby mi bývalá manželka dělá naschvály. Za každou cenu se snaží narušit můj vztah s dcerou.

Zhrzená žena dokáže být zákeřná

Když byla Katka malá, trpěl jsem jako zvíře. Častokrát se stalo, že jsem stál u vchodu panelového domu, abych si dceru vyzvedl na víkend a manželka mi s úsměvem na tváři oznámila, že je dcera nemocná a nikam nepojede. Vždy jsem si chtěl s dcerou alespoň po telefonu popovídat, ale bývalá manželka mi to neumožnila. Doufal jsem, že můj vztah s dcerou stojí na pevných základech a je jen otázkou času, kdy dcera sama uvidí, kdo je férový.

K desátým narozeninám jsem koupil Katce mobilní telefon. Bývalá manželka ztropila neskutečnou scénu, že jsem měl výběr dárku předem konzultovat. Bývalou manželku jsem ubezpečil, že výdaje na provoz telefonu půjdou na mě a telefon jsem dceři koupil proto, abychom si mohli denně telefonovat. Samozřejmě se bývalka snažila všemožně hovorům zabránit. S dcerou jsem se snažil si pravidelně telefonovat v osm hodin večer. Jenže často jsem se nedovolal a přišla mi vždy zpráva, že mají s dcerou jiný program.

Dceru neuvidíš, ale plať

Bývalá manželka mi oznámila, že dcera půjde studovat učební obor. "Katka není studijní typ, půjde na učňák. Už ji nechci živit déle než je nutné. Nemám peníze", stroze mi oznámila bývalka do telefonu. Nesouhlasil jsem. Přislíbil jsem, že budu dceři platit soukromou střední školu, aby měla Katka maturitu a lepší start do života. Celé čtyři roky jsem platil veškeré náklady spojené se studiem a navíc alimenty stanovené soudem. Přiznávám, že to pro mě nebylo finančně lehké období.

S Katkou jsme se pravidelně vídali a pozoroval jsem, jak je zmanipulovaná od své matky. Hodně jsme si povídali a když jsme narazili na téma, kde měla Katka značně zkreslené informace, snažil jsem se obhájit nebo alespoň sdělit relativní pravdu. Bohužel bylo vidět, že Katka dostávala masírku celé roky a vzhledem k věku je spíše ze všeho zmatená a neumí si udělat objektivní názor. Dále jsem trpělivě čekal až dcera zestárne. Blížil se konec střední školy a já se těšil, až se půjdu podívat na dceřino slavnostní zakončení studia.

Trpké rozčarování a zklamání nepřekonám

Dcera věděla, že školu jí platím výhradně já. Jenže byla zmanipulovaná od matky a věřila její verzi o tom, že mám mnohonásobně více peněz než ona. Byl jsem zoufalý z toho, že abych uvedl na pravou míru veškeré lži, nedělal bych při setkáních s dcerou nic jiného. A tak jsem to vzdal a nic nevysvětloval. Moc jsem si přál, aby za mnou dcera přišla a pozvala mě na slavnostní zakončení studia. Věděla, že ji chci u tohoto ceremoniálu vidět. Ale nechtěl jsem si o pozvání říkat napřímo. Chtěl jsem to nechat na své dceři.

Katka úspěšně odmaturovala, společně jsme úspěch oslavili a nedočkavě čekal na pozvání. Po maturitě mi Katka napsala zprávu, že má angínu a nemůže mluvit. Psali jsme si dva týdny jenom zprávy. Když jsme se konečně viděli, nevydržel jsem to a zeptal jsem se: "Kačí, jak to vypadá s tím zakončením? Kdy bude? Moc se těším." Katka sklopila hlavu a řekla, že zakončení už proběhlo. Že se ho zúčastnila jen její matka. Prý na Katku tlačila, že jsem jí v životě moc ublížil a nechce se se mnou setkat osobně. Dále Katku vydírala skrz to, že se o ni stará, pere jí a vaří. A dcera neměla sílu vzdorovat. Jsem z toho dost zlomený. Myslím, že v osmnácti letech už dcera mohla najít sílu prosadit si svou. Vzalo mi to sílu věřit, že jednou budu mít s dcerou vztah, kde bude upřímnost a oboustranná láska.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články