Neviditelný inkoust i zdroj elektrické energie. O těchto 5 tricích s citronem jste dosud nevěděli!

6. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Šťavnatý citron zatočí s plísněmi i se skvrnami!
Zdroj Youtube.com
Mnozí ho znají jen v citronádě nebo čaji. Citron má ale mnohem větší prestiž, než si myslíte! Funguje jako zdroj elektrické energie i coby účinný zesvětlovač vlasů. A s jeho vlastnostmi neviditelného inkoustu se vžijete do případů hodných třeba i Sherlocka Holmese!

1. Odstranění plísní

Pokapejte citronovou šťávou místo postižené plísní a přijďte se na něj podívat za chvilku. Kde že to ta plíseň byla?

2. Neviditelný inkoust

Namiřte na papír lampu a rozluštěte vzkazy, které měly zůstat v utajení!
Instructables.com

Potřebujete si napsat poznámku ohledně dárku pro svého partnera, ale nechcete nic vyzradit? Pak namísto propisky použijte vatovou tyčinku a citronovou šťávu. Namočenou tyčinkou napište na papír to, co potřebujete, a nechte šťávu zaschnout. Pro opětovné přečtení poznámky radíme jediné: posviťte si na ní!  

3. Požírač skvrn

Ať už pracujete v kuchyni, nebo na zahradě, umazání se častokrát neubráníte. Pračku dnes vlastní skoro každý, ale ne každá pračka disponuje schopností vyzmizíkovat úplně všechno. Přimíchejte k pracímu prášku hrnek citronové šťávy a zvyšte rapidně efektivitu spotřebiče!

4. Osobní kadeřník

Victoria Beckham ví, co je aktuálně šik.
HairWorldMag.com

Prosvětlené pramínky vlasů vám dodají neskutečně svěží vzhled. Nemusíte kvůli nim ale vyprazdňovat peněženku u kadeřníka, nebo si platit předraženou dovolenou v Karibiku. Osobní kadeřník už na vás čeká za dvířky spižírny!

Potřete si prameny citronovou šťávou zředěnou vodou a nechte ji působit. Čím víc vody přidáte, tím méně světlá vaše koruna krásy bude. Aplikaci si usnadníte, pokud směsí naplníte rozprašovač. Pro obnovení frizury si vyberte slunečný den, protože jen celodenní pohyb na sluníčku aktivuje zesvětlovací proces citronu.

5. Zdroj elektrické energie

Poválejte citron dlaní, jako kdybyste chtěli uválet hada z těsta. Udělejte v něm dva zářezy a do nich vložte deseticenty. A je to! Nyní máte v citronu elektřinu. Pro kontrolu množství použijte multimetr.

Diskuze

Reklama