Špinavé ponožky pod postelí vás dovedou k vystřízlivění: Kdy opadne ve vztahu zamilovanost?

8. Prosince 2018
Redakce Lifee.cz
Nosíte růžové brýle?
Zdroj unsplash.com
Většinu průzkumů raději přehlížíme, jelikož výsledky nikdy nevypadají růžově. Štěstí přeje připravenému, jak zní známé přísloví, a tak se podíváme společně na závěry studií britského portálu One Poll. Ten zkoumal u tisíců párů, jak dlouho trvá zamilované období a kdy jsme schopné nosit růžové brýle a přehlížet krutou skutečnost.

Každá si to snad pamatuje. Konečně jste našla toho pravého, v břiše máte motýlky a neklidně klepete na telefon displeje, kdy vám miláček napíše. Nákup nového spodního prádla se bere jako samozřejmost a při schůzce se červenáte. Na začátku nového vztahu jsme po fázi tzv. „idealizace“, kdy jsme schopné přehlížet mnohé partnerovy chyby – některé třeba i zásadní, jak se ale ukáže až později – konfrontovány se stavem „vystřízlivění“.

Podle průzkumu 70 % účastníků odpovědělo, že jsou schopní tolerovat poházené špinavé prádlo všude po bytě a další „vady na kráse“ jejich vztahu. Nové prádlo, které by mohlo partnera potěšit, si nekupují po dvou letech dvě třetiny žen a jen něco málo přes polovinu se po stejné době ještě líčí.

Darujte pozitivní energii: Zvýšení sexuality, podpora přátelství i odbourání stresu za pomoci čarovných kamenů


Jestliže chcete znát průměrnou dobu, kdy místo dobrodružství v ložnici budete zažívat dobrodružství o to, kdo vyhraje souboj o ovladač od televize, je to přesně dva roky, šest měsíců a dvacet pět dní. Tehdy nastane ono „vyšumění“, kdy vám bude jedno, že máte večer mastné vlasy, protože partner se kouká na fotbal a vám věnuje pozornost asi tak, jako když se na telefonu objeví, že mu volá vaše maminka.

Čím déle s partnerem jste, tím více ho (logicky) poznáváte. Je pak jen na vás (obou), jestli chyby budete přehlížet nebo řešit. A hlavně jestli budete mít dál chuť budovat společný vztah, i když dokonalá nálepka dávno skončila v koši. Rozhodně se však nevzdávejte na první pokus, kdy zjistíte, že vás něco štve. Porozumění není lehké, ale o to je krásnější, když k němu dojde.

A láska je občas někdy fakt mrcha.

Diskuze

Reklama