Známe způsob, jak docílit svěžího dechu. Zápach z úst už vás nemusí trápit

15. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Zápach z úst je častým problémem. Víme, jak se ho zbavit.
Zdroj Pixabay
Témata: Zápach , ústa , dech , zdraví
Zápach z úst je velmi nepříjemná věc. Pokud ho pociťujete denně, může značit i velký zdravotní problém, který je potřeba ihned řešit. Mnohdy za to ale může nedostatečná hygiena. Přinášíme vám tipy, jak se se zápachem vypořádat.

Smrdí vám z pusy? Máte strach s kýmkoliv mluvit? Vyzkoušeli jste snad už vše, ale nic nezabírá? O tom, že byste neměli kouřit nebo si měli zajít k zubaři ani nemusíme mluvit. Podívejte se na 5 tipů, jak se zbavit zápachu jednou provždy.

Zubní nit

Zuby si čistí snad každý a dvakrát denně použít pastu s kartáčkem je nejspíš pro všechny samozřejmostí. Pokud vás ale trápí zápach z úst, měli byste použít i zubní nit nebo mezizubní kartáček. Jídlo vám mohlo zůstat mezi zuby, a právě to způsobuje nepříjemný zápach.

Čistěte si jazyk

Někteří z nás při čištění zubů trpí a někdy i trvá, než se k tomu dokopeme. Zuby bychom si měli čistit pečlivě alespoň tři minuty a nesmíme zapomínat i na jazyk. Na něm totiž zůstává velké množství bakterií, zbytků jídla a také odumřelé buňky, které způsobují zápach z úst.

Toužíte po zářivém úsměvu? Víme, jak si vybělit zuby za pár kaček

Změňte jídelníček

Za špatný dech mohou i špatně zvolené potraviny. Zápach z úst nejčastěji trápí milovníky masa, protože jim kousky většinou uvíznou mezi zuby. I přes to, že si po konzumaci vypláchnete ústa, zbytky z masa vám zůstanou u dásní. Pokud se chcete nepříjemného odéru zbavit, obohaťte svůj jídelníček o sacharidy a snižte příjem bílkovin. 

Po jídle si vypláchněte

Když si dopřejete nějakou pochoutku a ještě ji zapijete sladkým nápojem, neměli byste jen sáhnout po žvýkačce, která váš problém vyřeší jen dočasně. Vypláchněte si ústa, a to pořádně. Zabráníte tak množení bakterií a kousky jídla, které vám v puse uvízly, spláchnete do umyvadla.

Voňavá jídla

Vybírejte si, co si vlastně do pusy dáte. Z některých jídel vám totiž bude z pusy smrdět pořádně, a to někdy i dva dny. Jezte jen voňavá jídla jako ovoce a zeleninu. Obsahují totiž vitamín C, který mikroorganismy ve vašich ústech zabije.

Diskuze

Reklama